Boroš ve Francii jedenáctý

Michael Boroš, aktuální česká cyklokrosová jednička a šestinásobný mistr republiky, dojel ve Francii jedenáctý. Jeho výkonnost má zlepšující se trend. Při prvním startu v Maasmechelenu dojel dvaadvacátý, následně byl sedmnáctý v Dendermonde.

Boroš přitom ve Francii prožil katastrofální start a propadl se až do třetí desítky. Ale nakonec útočil na elitní desítku, která mu unikla jen o milimetry po neúspěšném spurtu se Švýcarem Rüeggem. Poprvé v sezoně slavil triumf Belgičan Eli Iserbyt.

Kristýna Zemanová, úřadující česká šampionka v cyklokrosu, dojela v Troyes třináctá. Dvacetiletá reprezentantka tak nedokázala navázat ve čtvrtém dějství seriálu na předchozí výsledek z Dendermonde, kde finišovala šestá.

Kristýna Zemanová z týmu Brilon Racing je v průběžném hodnocení seriálu devátá. V kategorii do třiadvaceti let drží česká závodnice třetí příčku. Právě v této kategorii bude startovat první únorový víkend na mistrovství světa v Táboře!

Ve Francii Zemanová ztratila 2:14 minuty na vítěznou Ceylin del Carmen Alvaradovou z Nizozemska, která zopakovala týden staré vítězství. Už podruhé však v závodě chyběla Fem van Empelová, která vyhrála úvodní dvě dějství seriálu.

Světový pohár v Troyes – muži: 1. Iserbyt (Belg.) 56:35, 2. Van der Haar +10, 3. Nieuwenhuis (oba Niz.) +1:29, 4. Kuypers (Belg.) +1:41, 5. Kamp (Niz.) +1:52, …11. Boroš (ČR) +2:24. Průběžný stav SP: 1. Iserbyt 122, 2. Van der Haar 121, 3. Ronhaar (Niz.) 88, …18. Boroš 28.

Ženy: 1. Alvaradová 49:55, 2. Pieterseová +21, 3. Brandová (všechny Niz.) +44, 4. Casasolaová (It.) +49, 5. Van der Heijdenová (Niz.) +1:05, …13. Zemanová +2:14, 34. Jeřábková +5:22, 40. Hladíková (všechny ČR) +5:58. Průběžný stav SP: 1. Alvaradová 135, 2. Van Empelová (Niz.) 80, 3. Bäckstedtová (Brit.) 77, …9. Zemanová 49, 53. Hladíková 1.

Autor článku: Admin