MTB a bikros

Bikrosařky Košárková a Bartůňková jely finále ME

Bikrosařky Košárková a Bartůňková jely finále ME

Dvojí zastoupení ve finálové osmičce v hlavních kategoriích měl český bikros na evropském šampionátu v belgickém městě Dessel v Belgii. Mezi juniorkami skončila Sabina Košárková n pátém místě, v závodu žen kategorie U23 dojela po pádu osmá Eliška Bartůňková.

Junior Neužil Marek vypadl ve čtvrtfinále a v časovce skončilo české trio Matěj Linhart, Marek Neužil a Adam Bábek na sedmém místě. Z nejmladších bikrosařů vybojoval Max Roškot zlato v kategorii do 7 let a hned za ním byl Albert Kohoutek. Druhé zlato získal Tomáš Souček v kategorii osmiletých a bronz navíc vybojoval Jan Očenášek. Adam Peterek byl třetí mezi jezdci do 11 let a stejný kov vybojovala i Josefína Moravcová v kategorii 8+.

„Bojovala jsem a do finále jsem šla ze semifinále ze druhého místa. Ve finále jsem měla dobrý start, ale potom jsme se na druhém skoku poťukali a do zatáčky vjely v balíku. Já se pokusila o manévr, který bohužel nevyšel a spadla jsem a po závodě jsem byla hodně zklamaná,“ řekla Eliška Bartůňková.

Zlato v elitní kategorii žen vybojovala Bethany Shrieverová z Británie, na nejvyšší stupeň vystoupil mezi muži její krajan Kye Whyte.

Ženy – elite:

1. Shrieverová (Brit.), 2. Vanhofová (Belg.), 3. Maireová (Fr.), 4. Petersoneové (Lot.), 5. Balleová (Dán.), 6. Doudoxová, 7. Devolderová, 8. Valentinová (všechny Fr.).

Ženy U23:

1. Kejstrupová (Dán.), 2. Burfirdová, 3. Aeberhardová (ově (Švýc.), …8. Eliška Bartůňková (ČR).

Juniorky:

1. van Santvoortová (Niz.), 2. Huttová (Brit,), 3. A. Gommerová (Belg.), …5. Košárková (ČR).

Muži – elite:

1, Whyte (Brit.), 2. Butti (Švýc.), 3. Moore (Brit.), 4. Clerte, 5. Adnre, 6. Rencurel, 7. Daudet, 8. Mayet (všichni Fr,).

Muži U23:

1. Marszalek, 2. Lui Hin Tsan (oba Fr.), 3. Dyhre (Dán.).

Junioři:

1.Leth (Dán.), 2. Zadraks (Lot.), 3. Fendoni (It.).

FOTO Nico van Dartel

^wu#508 BARTUNKOVA, Eliska (CZE) Team CZE
^mu#537 LINHART, Matej (CZE) Team CZE
^mu#537 LINHART, Matej (CZE) Team CZE ^mj#831 NEUZIL, Marek (CZE) ^mu#535 BABEK, Adam (CZE) Team CZE ^team#cze Team_CZE (Czech Federation)

Autor článku: Jaroslav Cícha

Související

Doporučené