BMX

Bikrosařka Košárková skončila šestá při SP

Bikrosařka Košárková skončila šestá při SP

Šesté místo vybojovala Sabina Košárková ve druhém závodu seriálu Světového poháru v bikrosu v novozélandském městě Rotorua v kategorii žen U23. O den dříve v úvodním podniku na stejném místě měla v první jízdě pád a do cíle nedojela.

Trojice mladých českých závodníků se na Novém Zélandu připravovala měsíc, ale kromě šesté příčky Košárkové se jim nedařilo. Marek Neužil měl čtyři dny před prvním závodem v tréninku pád a naštípl si zápěstí. Lékař mu přesto dovolil nastoupit do závodu, ale pád v první jízdě a zraněné druhé zápěstí jej poslalo mimo hru. Vojtěch Polesný obsadil 26. resp. 47. místo.

Mezi muži se z prvenství radovali Francouzi – nejprve Romain Mahieu a po něm Joris Daudet, ženám vládla po oba dny Saya Sakakibarová z Austrálie.

Další dva závody se uskuteční 24. a 25. února v Brisbane v Austrálii.

Výsledky:

Muži elite:

1.závod:

1. Mahieu, 2. Daudet (oba Fr.), 3. Marquard, 4. Butti (oba Švýc.), 5. Garcia (Kol.), 6. Kennedy (Austr.), 7. Larsen (USA), 8. Garoyan (Fr.).

2. závod:

1. Daudet (Fr.), 2. Butti, 3. Kimmann (Niz.), 4. Ragot (Fr.), 5. Molina (Arg.), 6. Ospina (Kol.), 7. Rencurel (Fr.), 8. Garcia.

Ženy elite:

1. závod:

1. Sakakibarová (Austr.), 2. L. Smuldersová (Niz.), 3. Shrieverová (Brit.), 4. Willoughbyová (USA), 5. M. Smuldersová, 6. Veenstraová (oně Niz.), 7. Reynoldsová (Austr.), 8. Baauwová (Niz.).

2. závod:

1. Sakakibaraová, 2. Shrieverová, 3. Veenstraová, 4. Willoughbyová, 5. Stancilová, 6. Vaughnová (obě USA), 7. M. Smuldersová, 8. Bulfordová (Švýc.).

Muži U23:

1. závod:

1. J. Greenough, 2. B. Greenough (oba N. Zél.), 3. Elton (Austr.), …26. Polesný, 53. Neužil (oba ČR).

2. závod:

1. B. Greenough, 2. Moran, 3. Jolly (oba Austr.), …47. Polesný.

Ženy U23:

1.závod:

1. Rufusová (Austr.), 2. Corleyová (USA), 3. Jabutaová (Jap.), …14. Košárková (ČR).

2. závod:

1. Corleyová, 2. Mayová (Austr.), 3. Rufusová, …6. Košárková.

^wu#508 KOSARKOVA, Sabina (CZE)
^mu#501 NEUZIL, Marek (CZE )

FOTO Nico Van Dartel

Autor článku: Jaroslav Cícha