BMX

Bikrosařka Bartůňková opět jela finále Světového poháru

Bikrosařka Bartůňková opět jela finále Světového poháru

Dvacetiletá česká bikrosová naděje Eliška Bartůňková opět zazářila. V sedmém dílu Světového poháru v supercrossu v turecké  Sakaryi se opět probojovala do finále, kde mezi osmičkou nejlepších obsadila skvělé šesté místo a v průběžném hodnocení seriálu se posunula již na průběžné jedenácté místo.

Nejrychlejší ve finále byla Nizozemka Laura Smuldersová před Američankou Felicií Stancilovou a Marion Pajonovou z Kolumbie, které vede průběžní hodnocení SP, který vyvrcholí zítra osmým podnikem na shodné trati.

Mezi muži dominovali kolumbijští bikrosaři, kteří obsadily čtyři nejvyšší příčky a nejlepší z nich byl Diego Alejando Arboleda Ospina. Dvojice Čechů Matěj Linhart a Jan Švub obsadila 36. resp. 37. místo. Podobně si vedl i mezi jezdi U23 Marek Neužil na 54. místě.

Výsledky:

Ženy:

1. L. Smuldersová (Niz.), 2. Stancilová (USA), 3. Pajonová (Kol.), 4. M. Smuldersová (Niz.), 5. Claesensová (Švýc.), 6. Bartůňková (ČR), 7. Simpsonová (Kan.), 8. Hatekejamová (Jap.).

Muži:

1.Ospina, 2. Pelluard, 3. Yepes, 4. Garcia (všichni Kol.), 5. Marquart (Švýc.), 6. Clerte (Fr.), … 36. Linhart, 27. Švub (oba ČR).

Muži U23:

1. Bertagnoli (It.), 2. Colsenet (Ft.), 3. Bogaert (Belg.), …54. Neužil (ČR).

Ženy U23:

1. Jabutaová (Jap.), 12. Petersoneová (Lot.), 3. Brindjoncová (Fr.)

FOTO Lukáš Tamme

Autor článku: Jaroslav Cícha