Bikrosaři odstartovali v Pardubicích sezonu

Bikrosaři odstartovali v Pardubicích sezonu

Svoji závodní sezonu jako jedni z posledních odstartovali bikrosaři víkendovými závody v Pardubicích. V sobotu se jel Středoevropský pohár, v jehož rámci se konal i kontrolní závod reprezentace, v neděli pak již 35 ročník závodu O štít města Pardubice. Ač je tradiční místo těmto závodům v kalendáři přiděleno na konec března, z důvodu vládních opatření se závod mohl jet až tento náhradní termín.

Dlouhé čekání na závody ovšem závodníkům nevzalo chuť závodit, právě naopak. V sobotu se jej zúčastnilo 335 jezdců nejen z České republiky, ale i Slovenska a Maďarska. V neděli byl počet jezdců nižší o 77, ale i tak se jedná o hojnou účast s ohledem na skutečnost, že se jednalo o volný závod.

Mimo pátku, kdy musel být pro prudký déšť zrušen plánovaný trénink, počasí jezdcům a jejich doprovodům přálo, a tak se závod odvíjel ve slušném tempu. S tím si v sobotu i neděli v kategorii mužů Elite poradil Matěj Linhart z Uničova a oba závody vyhrál. V sobotu ho pak na stupně vítězů doprovodil na druhém místě Marek Neužil ze Slovanu Bohnice a třetí Matyáš Mentlík z BMX & 4X eamu Olympus. V neděli mu pak doprovod dělal na druhém místě rovněž Neužil, třetí byl Adam Bábek, rovněž z Uničova.

FOTO BMX Pardubice

Autor článku: Jaroslav Cícha

Související

Doporučené