Dráha

Babor v elitní desítce na ME ve scratchi

Babor v elitní desítce na ME ve scratchi

Po loňském patnáctém místě na evropském šampionátu dráhařů v Plovdivu ve scratchi si dnes Daniel Babor na mistrovství Evropy ve švýcarském Grenchenu polepšil a vybojoval devátou příčku. z Čechů byl ale jediný, kdo se dostal mezi nejlepší desítku. Zvítězil Rui Oliveira z Portugalska před Nizozemcem Vincentem Hoppezakem, kteří dokázali jako jediní získat kolo náskoku.

Sprinter Dominik Topinka v prvním pole porazil Španěla Chorro Martineze, Martin Čechman zdolal Bělorusa Vladislava Novika. Ve druhém kole byli soupeři českých závorníků dva nejlepší sprinteři světa – Nizozemci Jeffrey Hoogland a Harrie Lavreysen. První z nich vyřadil Čechmana a druhý Topinku.

Ve finále stíhacího závodu Jonathan Milan z Itálie dojel svého soupeře Lva Gonova z Ruska po třech kilometrech. Nicolas Pietrula neuspěl a obsadil 24. místo. I přes středeční pád nastoupila dnes do omnia Petra Ševčíková a skončila sedmnáctá.

Výsledky:

Muži:

Scratch:

1. Oliveira (Port.), 2. Hoppezak (Niz.), 3. Murphy (Ir.), …9. Babor (ČR).

Stíhací závod:

Finále: Milan (It.) – Gonov (Rus.) dojet po třech kilometreh, o 3. místo:  Imhof (Švýc.) 4:08,851 – Thomas (Fr.) 4:09,314, …24. Pietrula (ČR).

Ženy:

Sprint:

Finále: Braspennincková (Niz.) – Friedrichová Něm.) 2:0, o 3. místo: Grosová (Fr.) – Stariková (Ukr.) 2:0, …13. V. Jaborníková (ČR).

Omnium:

1. Archibaldová (Brit.) 154, 2. Berteauová (Fr.) 120, 3. Barbieriová (It.) 118, ..17. Ševčíková (ČR) 32.

FOTO Milan Kadlec, Petr Klimeš

Autor článku: Jaroslav Cícha