Babor má bronz a junior Koblížek zlato z ME

Dvojnásobnou medailovou radost zažila dnes v nizozemském Apeldoornu česká výprava na evropském dráhovém šampionátu juniorských kategorií a kategorií U23. Nejprve Daniel Babor vybojoval bronz ve scratchi jezdců U23 a v zápětí Matyáš Koblížek získal dokonce zlato ve vylučovacím závodu, když již předtím byl čtvrtý v scratchi.

Ve scartchi Babor potvrdil svoji rychlost, když netačil pouze na Belgičana Tuura Dense, zlato získal Rodrigo Caixas z Portugalska, když jako jediný dokázal získat kolo náskoku.

Kvarteto stíhačů juniorů ve složení Matyáš Koblížek, Radovan Štec, Pavel Novák a Milan Kadlec skončilo v kvalifikaci na devátém, tedy prvním nepostupovém místě časem 4:15,667. Matěj Hytych obsadil sedmé místo mezi juniory v závodu na 1 km s pevným startem, juniorka Gabriela Bártová dojela osmá ve scratchi a o příčku výše byla ve vylučovacím závodu, Jan Voneš v kategorii U23 skončil šestý ve vylučovacím závodu.

Výsledky:

Junioři:

1 km s pevným startem:

1. Weinrich (Něm.) 1:02,825, 2. Ledingham 1:03,528, 3. Sharples (oba Brit.) 1:03,794, ...7. Hytych 1:04,628, 15. Vajbar (oba ČR) 1:08,065.

Stíhací závod družstev:

Finále: Británie (Charlton, Birrell, Tarling, Giddings) 3:59,392 - Francie 4:04,400, 3. Rsko 4:01,815, ...9. ČR (M. Koblížek, Štec, Novák, Kadlec) 4:15,667.

Týmový sprint:

Finále: Británie (Lowe, Huiley, Ledingham) 44,737 - Německo 45,382, 3. Polsko 45,497.

Scratch:

1. Mathiesen (Dán.), 2. Ursella (It.), 3. Lewandowski (Pol.), 4. M. Koblížek (ČR).

Vylučovací závod:

1. M. Koblížek (ČR), 2. Dolžikov (Rus.), 3. Ratajczyk (Pol.).

Juniorky:

Scratch:

1. Bailicová (It.), 2. Vanhoveová (Belg.), 3. Trackaová (Pol.), ...8. Bártová (ČR).

Týmový sprint:

Finále: Rusko (Bogomolová, Krečkinová, Lysenková) 49,517 - Británie 49,708, 3. Německo 51,235.

Stíhací závod družstev:

Finále: Británie (Listerová, Leechová, Couzensová, Bakstedtová) 4:21,417 - Rusko 4:25,192, 3. Německo 4:30,666.

Vylučovací závod:

1. Mojsejevová (Rus.), 2. Fiorinová (It.), 3. Eberleová (Něm.), ...7. Bártová.

Muži U23:

Vylučovací závod:

1. Zijlaard (Niz.), 2. Teutenberg (Něm.), 3. Tidball (Brit.), ...6. Jan Voneš (ČR).

Stíhací závod:

Finále: Buck Grancko 4:19,318 - Heinrich (oba Něm.) 4:27,078, 3. Moro (It.)  4:18,945.

Scratch:

1. Caixas (Ort.), 2. Dens (Belg.), 3. Babor (ČR).

Týmový sprint:

Finále: (Británie (Fielding, Turnbull, Norris) 43,962 - Německo 44,522, 3, Rusko 44,256.

Ženy U23:

Vylučovací závod:

1. Consoniová (It.),  2. Martinsová (Port.), 3. van der Duinová (NIz.), ...16. Burlová (ČR).

Stíhací závod:

Finále: Zanardiová (It.) 3:33,359 - Gillespieová (Ir.) 3:36,804, 3. Smithová (Brit.) 3:37,490.

Týmový sprint:

Finále: Rusko (Andrejevová, Grišinová, Tyščenková) 48,313 - Británie 48,590, 3. Polsko 49,251.

FOTO Lukáš Thun

Autor článku: Jaroslav Cícha