Paracyklistika

Antošová a Jahoda čtvrtí v časovce na cyklistickém SP v Belgii!

Výborný začátek! Velmi dlouhá pauza, kterou naši cyklisté (nejen ti) byli nuceni podstoupit, se v žádném případě neprojevila na výkonech našich závodníků!

Patrik Jahoda (MH1), který přijel do Belgie po nemoci, kterou prodělal krátce před Světovým pohárem, zajel velmi solidní časovku! Celou dobu byl ve hře o bronz, nakonec z toho byla jeho neoblíbená „bramborová medaile“ – 3.místo Patrikovi uteklo o 13 sekund. Čtvrté místo v časovce, která byla téměř maximálně možně obsazená, je ovšem nesporný úspěch pro našeho elitního handbikera. Patrikova slova po svém prvním vystoupení v Ostende: „Dnes to byl snad nejtěžší závod, co jsem kdy jel. Závodní pauza byla znát, navíc jsem týden před odjezdem do Belgie dobral antibiotika, tak jsem se trochu bál, že podám velmi špatný výkon. Docela jsem se překvapil, určitě mám ve výkonnosti ještě velkou rezervu, ale nebylo to úplně špatné. Myslím, že je to slibný začátek paralympijské sezóny.

Stejný úspěch si připsala Kateřina Antošová (WH3), která obsadila rovněž čtvrtou příčku v dnešní časovce. Svůj závod okomentovala takto: „Po tak dlouhé době nebylo vůbec jednoduché se na tento závod připravit. Trénovala jsem sice více než kdykoli předtím, ale bez závodění jsem měla pocit, jako bych začínala od nuly. Výhodu měly ty ze soupeřek, které mají sparingpartnera, nebo žijí v zemi, kde se život nezastavil. Za čtvrté místo jsem ráda, jela jsem vyšší průměrnou rychlostí než před dvěma lety. Doufám, že forma ještě půjde nahoru a že najdu „skryté rezervy“ na nadcházejícím Mistrovství světa.

Pozadu nezůstal ani Vašek Antal (MH3), který zajel 22.místo, umístil se tedy zhruba v polovině startovního pole. Stejně jako Patrik Jahoda, i Vašek přijel do Ostende po prodělané nemoci, nemohl se tedy připravovat úplně na 100%, i tak ale zajel čas, za který se rozhodně stydět nemusí.

Zítra se představí na časovce naši 2 borci z kategorie MC2 – Michal Stark a Ivo Koblasa, který se netají medailovými ambicemi. Závodit budou oba reprezentanti již před desátou hodinou dopolední.