Adel a Pichlíková vítězi Kross Harrachov!

Adel a Pichlíková vítězi Kross Harrachov!

Osmý díl seriálu NOVA CUP a současně závěrečný závod ŠKODA AUTO Český pohár horských kol v maratonu Kross Harrachov ovládli Filip Adel a Jana Pichlíková.

Čtvrté vítězství v Harrachově si připsal na této trati neporazitelný Filip Adel (Superior Velsbike). 

V sobotním závodě zdolal jako první nejnáročnější trasu o délce 125 kilometrů s převýšením přes 4.000 výškových metrů za 5 hodin a 53 minut. Přestože jeho úvod nezačal na trase Corny jízda dle představ, když po brzkém chladném startu v 7:00 a pár úvodních kilometrech řešil defekt zadního kola, kdy ztratil na čelo závodu více jak čtyři minuty, dokázal díky skvělé formě a znalosti trati v Krkonošském národním parku nemalou ztrátu v průběhu závodu dohnat.

V cíli v biatlonovém areálu Na Kolečku porazil o více než minutu Michala Kaněru (Ghost Team) a Michala Bubílka (Kross Bike Ranch Team, +3:20). 

Mezi ženami si pro suverénní vítězství v čase 6 hodin a 29 minut přijela Jana Pichlíková (Kross Bike Ranch Team) s náskokem pětačtyřiceti minut na Nikol Flašarovou (Bike Hero) a Lenku Fridrichovou (Ghost Team).

Béčkovou trať o délce 42 kilometrů ovládli Adam Lávička z Kross Bike Ranch team a Kristýna Pejšová z Ghost Team.

Na trase Nova jízda se z vítězství radoval Jakub Tesař (ACT lerak Blansko) a Zuzka Krátká v barvách týmu Bike Freaks Holice.

Účast na závodě nevynechal hejtman Libereckého kraje Martin Půta, ten slavnostně odstartoval závody dětí a prostřední trasu na 42 kilometrů.

Seriál NOVA CUP pokračuje 28. září závodem Mitas Gočárovy schody a 3. října vyhlášeným závodem v Mikulově. 17. října se pak uskuteční závěrečný podnik Alpa Hradec Králové.

Zdroj: TZ NOVA CUP, Foto: Ondřej Littera

Autor článku: Filip Švestka

Související

Doporučené