Silnice

Češi na Tour de l´Avenir zůstali za očekáváním

Češi na Tour de l´Avenir zůstali za očekáváním

Česká reprezentace do 23 let na nejprestižnějším etapovém závodě této kategorie Tour de l´Avenir ve Francii zůstala hodně za očekáváním a její výsledky byly zklamáním. Na nejlepší čeští závodníci neměli.

Celkovým vítězem se stal Mexičan Isaac del Toro, další dvě příčky na pódiu opanovali Italové. Nejlepším Čechem byl v konečném pořadí 52. Karel Camrda. Nejlepším českým dílčím výsledkem bylo 15. místo Milana Kadlece ve 2. etapě.

Češi v závodě startovali v sestavě Jakub Ťoupalík, Pavel Novák, Karel Camrda, Milan Kadlec, Filip Řeha, Martin Voltr. Už ve druhé etapě musel kvůli střevním potížím odstoupit Novák, závěrečnou etapou nedokončil Voltr.

„Před startem jsem říkal klukům, že je to pro tuto kategorii Tour de France a že mají velkou příležitost se ukázat. I proto, že jsme neměli vyloženého lídra. Ale bohužel nepředvedli skoro nic. Pořád na něco čekali, nebyli aktivní, neměli jsme jediného člověka v úniku. Nikdo nic nezkusil,“ řekl zklamaný trenér Jaromír Friede.

„Ten závod je profilově opravdu těžký, řada těch kopců se jede při Tour de France. Historicky se nám tam nikdy nedařilo. A ani teď na to reálně ti kluci v kopcích s těmi nejlepšími nemají. Startovali tu lidi, z nichž někteří už jeli Giro d´Italia, ale nechci se na to vymlouvat, Z celkového přístupu jsem zklamaný,“ přiznal Friede.

„Je to realita. Vacek by ještě teoreticky startovat mohl, ale nechal se ostaršit, Bittner s Kopeckým měli týmové povinnosti. Takže jsme moc dalších možností na výběr neměli,“ dodal trenér.

Výsledky: 1. Del Toro (Mex.) 22:03:24, 2. Pellizzari +1:13, 3. Piganzoli (oba It.) +1:42, 4. Riccitello (USA) +1:58, 5. Lecerf (Belg.) +3:24, … 52. Camrda +51:21, 73. Kadlec +1:05:00, 74. Řeha +1:05:49, 88. Ťoupalík +1:16:46, Voltr, Novák (vš. ČR) oba nedokončili.

Autor článku: Jan Krůta