Sálovka

Reprezentanti kolové obsadili v Dornbirnu 7. místo

Reprezentanti kolové obsadili v Dornbirnu 7. místo

V sobotu 24. dubna 2021 vstoupili hráči Zlína do úvodního turnaje Světového poháru v kolové. 

Je nutné poznamenat, že ještě týden před konáním akce nebylo plně jasno, zda se soutěž v rakouském Dornbirnu uskuteční, ale pořadatelé odvedli skvělou práci a nejlepší evropské týmy se po roční pauze opět utkaly o body v soutěži světového poháru.

Zlínská dvojice nastoupila v tradičním složení, tedy Ludvík Písek (brankář), Miroslav Gottfried (útočník) a v úvodním utkání vstoupila do soutěže proti třetí dvojici Dornbirnu, který jednoznačně přehrála v poměru 8:3. V dalším zápase narazila zlínská dvojice na švýcarskou dvojici z Pfungenu (čtvrtý tým z předloňského mistrovství světa) a opět to byl zápas bohatý na branky, ve kterém se projevila větší mezinárodní zkušenost a herní rozehranost švýcarské dvojice (ve Švýcarsku se již delší dobu trénuje ve vnitřních prostorech a rovněž je povoleno hrát soutěžní utkání). Utkání skončilo vítězstvím Pfungenu v poměru 8:6.

Velmi těžký soupeř čekal na Zlín ve třetím zápase, neboť se představili proti Dornbirnu I, v jehož barvách nově nastupuje Patrick Schnetzer, mistr světa z roku 2019. Kluci sehráli proti domácímu týmu kvalitní zápas okořeněný řadou gólových akcí, ale mezinárodní zkušenosti a herní vyzrálost rozhodla o vítězství rakouské dvojice v poměru 6 : 3.

V závěrečném utkání nastoupila dvojice Písek, Gottfried proti německému týmu ze Steinu a v první půli udávala tempo zápasu naše dvojice, když šla do vedení 3 : 1. Do druhé půl nastoupil soupeř s cílem vše do útoku a naopak naše dvojice byla v defenzívě, přičemž útočná snaha soupeře byla korunována vyrovnáním na konečný stav 3 : 3. Vzhledem k tomu, že Zlín i Stein dosáhl ve skupině na stejný bodový zisk, rozhodly o umístění ve skupině dodatečně střílené penalty. V nich byl úspěšnější soupeř ze Steinu.

V boji o umístění byl soupeřem zlínské dvojice tým MO Svitávka, bronzový medailista z loňské ŠKODA EXTRALIGY. Zlínu vycházely zejména rohové údery a po vyrovnané první půli se dokázali kluci gólově prosadit i po změně stran a v konečném pořadí obsadili 7. místo.

Další soutěže světového poháru se odehrají na podzim v St. Galenu a Altdorfu.

Autor článku: Filip Švestka