Sálovka

Junioři ze Svitávky získali domácí titul v kolové

Finále mistrovství České republiky juniorů nabídlo velké drama a boj o titul až do posledních okamžiků. Z tohoto souboje vyšli šťastněji hráči Svitávky, kteří tak opět po dvou letech získali titul pro svůj oddíl. Zkrácená sezona roku 2021 se musela zvládnout odehrát během měsíce června. Důvodem byl termín podání přihlášek na letošní ME, které musí být provedeno s předstihem. Dva měsíce do konání akce tak znají svoje reprezentanty téměř všechny evropské země.

Začátkem června se odehrálo předkolo MČR a zároveň první kvalifikační kolo, ze kterého nejlépe vyšel kombinovaný tým Brno/Zlín. Tento tým získal plný počet nominačních bodů. Na druhém místě se umístil tým Svitávky a trojici favoritů pro letošní sezonu doplnil tým Spartaku Chrastava. Kombinovaný tým tak šel do finálového turnaje s nepatrnou bodovou a také psychickou výhodou.

V zápase o bronzové medaile proti sobě nastoupily Sokol Zlín – Prštné a Spartak Chrastava. Hráči Zlína si díky svojí trpělivé hře s minimem chyb zajistili v zápase náskok a po 12 minutách zvítězili jasně výsledkem 5:2. Největší rivalové letošního ročníku Brno/Zlín (Tadeáš Červík/Vojtěch Baxa ) a MO Svitávky (David Petr/Michal Musil) spolu v základní hrací části sehráli vyrovnané utkání, které skončilo remízou 3:3. Vzhledem k průběžnému bodovému stavu byl kombinovaný tým ve výhodě, jelikož mu k vítězství v turnaji a k zisku titulu stačilo, aby ve finálovém zápase získal jeden bod za remízu, naopak MO Svitávka musela brát výhru za tři body.

Finálový zápas byl velmi opatrný. Poločas zápasu skončil 1:0 pro Svitávku, která hrála téměř bezchybně. Ve druhém poločase Svitávka nepolevila a naopak přidala ještě dva góly a vyhrála 3:0 což pro její hráče znamenalo vítězství v turnaji, zisk titulu a také přeskočení soupeře v tabulce nominačních bodů pro účast na ME.

Před odjezdem na samotné mistrovství, které se uskuteční o víkendu 27. a 28. srpna ve švýcarském Bürglenu, čeká nyní v následujících dvou měsících reprezentaci spousta práce. Hráči absolvují minimálně dvě reprezentační víkendová soustředění pod vedením reprezentačního trenéra juniorů Milana Chovančíka.