Urban

MS Urban Cycling – třikrát 4. místo v trialu, Miculyčová ve finále BMX

MS Urban Cycling – třikrát 4. místo v trialu, Miculyčová ve finále BMX

Světový šampionát v URBAN cyklistice, tedy v cyklistice typické pro městské prostředí, do níž dle UCI spadá především Trial a BMX Freestyle, se v tomto týdnu koná v Abú Dhabí. Své konečné výsledky už znají čeští trialisté a také většina BMX jezdců. Posledním, kdo bude bojovat o titul světového šampiona, je Iveta Miculyčová v BMX Freestyle Park, kterou čeká finálová jízda v neděli.

Ač by to čeští trialisté tušili, zisk 4. místa v týmové soutěži na úvod šampionátu jim předurčil i jejich další nejlepší konečné výsledky. Na tomto místě skončila finálně Eliška Hříbková, která svou jízdu v kategorii žen zakončila těsně pod stupni vítězů se ztrátou 10 bodů na třetí Švédku Anderssonovou. Stejnou pozici letos obsadil i junior Vojtěch Kalaš, který byl na loňském šampionátu celkově třetí. „Skončil jsem čtvrtý, i přesto že jsem měl stejně bodů jako druhý a třetí, avšak oni zajeli některé sekce lépe a to rozhodlo. Navíc je tady v Abú Dhabí velké horko a jelo se i na písku, na což u nás nejsme vůbec zvyklí“, uvedl po závodě Vojtěch Kalaš. Zbylí čeští reprezentanti bohužel skončili své jízdy v semifinále. 

V disciplíně BMX Freestyle, která na šampionátu byla rozdělena na Park a Flatland, se nejdále dostala evropská šampionka ve Freestyle Parku Iveta Miculyčová, která zítra pojede svou finálovou jízdu o titul světové šampionky. Druhá česká reprezentantka Kateřina Jalůvková do finálové jízdy nepostoupila. Do finálové jízdy nepostoupil ani žádný z českých reprezentantů v kategorii muži Elite, když Jan Broža skončil v kvalifikaci na 31. místě a Tomáš Beran na 49. místě. Konečné 15. místo obsadil v disciplíně Flatland jediný český zástupce na startu Martin Dražil.

Výsledky:

Trial TEAMS

1. Španělsko 890b., 2. Francie 840b., 3. Německo 800b., 4. Česká republika 510. (V. Kolář, R. Vymetal, T. Vepřek, V. Kalaš, E. Hříbková)

Finále Trial Junioři 26”

1. Garrues D. (ESP) 190b., 2. Cegarra D. (ESP) 170b., Corre T. (FRA) 170b, 4. Kalaš V. 170b.

Finále Trial Ženy

1. Reichenbach N. (GER) 290b., 2. Baron V. (ESP) 290b., 3. Andersson H. (SWE) 200b., 4. Hříbková E. 190b

Semifinále Trial Muži 26” – 22. místo T. Vepřek

Semifinále Trial Junioři 20” – 8. místo R. Vymetal, 14. místo D. Vlasák

Semifinále Trial Muži 20” – 16. místo V. Kolář, 26. R. Gebr

Kvalifikace BMX Freestyle Muži – 31. místo J. Broža, 49. místo T. Beran

Kvalifikace BMX Freestyle Ženy – 7. místo I. Miculyčová, 20. místo K. Jalůvková

Kvalifikace BMX Freestyle Flatland – 15. místo M. Dražil

FOTO: Erik Figar (BMX Freestyle reprezentace), David Kalaš (Trial reprezentace)

Autor článku: Admin