Zemanová a Adam Ťoupalík vyhráli Toi Toi Cup ve Veselí

Čtvrtý díl cyklokrosového TOI TOI Cupu se dnes jel na okruhu ve Veselí nad Lužnicí a letošní premiérové výhry vybojovali v elitních kategoriích Kristýna Zemanová (Brilon Racing Team MB) a Adam Ťoupalík (Elkov Kasper). Oba také vedou průběžné pořadí seriálu.

Nejlépe odstartovali mezi muži Šimon Vaníček a Matyáš Fiala (oba ČEZ cyklo team Tábor), ale těsně za nimi se drželi Jakub Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav), A. Ťoupalík a zkušený Polák Marek Konwa. Ve druhém kole se startovní pole začalo rychle přesýpat. Vepředu jela dvojice Říman a A. Ťoupalík, třetí se držel Konwa a za nimi oba táborští závodníci.

V dalším průběhu se na čele osamostatnil A. Ťoupalík a druhý se těsně držel s minimálním odstupem Říman. A tak to vydrželo až do konce. Adam Ťoupalík dojel letos zatím třetí, dvakrát druhý a dnes konečně dosáhl na prvenství. Tím si upevnil vedení v průběžném pořadí, na druhého Vaníčka, který počtvrté dojel čtvrtý, má k dobru osm bodů

„Snažil jsem se zbytečně po startu nikam nespěchat. Jel jsem na čtvrté pozici, ale ve třetím okruhu jsem viděl, že Konwa má menší náskok, takže jsem ho dojel, najel si na čelo a snažil se rozhodnout hlavně v technické části a nedělat chyby,“ řekl Adam Ťoupalík. „Později se na mě přibližoval Jakub Říman, protože v prudkých pasážích jsem potřeboval trochu odpočívat. Výkonnost mi dnes trochu chyběla, ale hlídal jsem si technické úseky a snažil se jet bez chyb,“ dodal..

Mezi ženami kraloval mistryně republiky Kristýna Zemanová, ale i ona vystoupila letos na nejvyšší stupeň poprvé, když v předchozích třech závodech skončila vždy druhá za Maďarkou Blankou Katou Vasovou a vede průběžné pořadí již o 42 bodů před juniorkou Kateřinou Douděrovou.

Zemanová byla dnes suverénní. Svým soupeřkám odjela hned v prvním kole a bylo jen otázkou s jakým náskokem přijede do cíle. Za ní jela rekordmana v počtu zisků mistrovských titulů Pavla Havlíková (Lawi junior team) a Kateřina Hladíková (Brilon Racing Team MB). “Jela dnes naprosto skvěle, Ještě jsem ji v takové pohodě závodit neviděl,” řekl na její adresu český reprezentační trenér Petr Klouček.

Nejlepší juniorkou byla na sedmém místě Slovenka Viktória Chladoňová, z českých juniorek si vedla nejlépe Vanda Dlasková z Auto Škoda Ml. Boleslav, která dojela desátá. V závodu juniorů potvrdil svoji dominanci na domácích tratích  Václav Ježek, který zatím nenašel přemožitele.

1. A. Ťoupalík (Elkov Kasper) 58:12, 2. Říman (Auto Škoda Ml. Boleslav) +18, 3. Konwa (Pol.) +51, 4. Vaníček (ČEZ cyklo team Tábor) +1:54, 5. Hula (Expres CZ – Tufo team Kolín) +2:02, 6. Fiala (ČEZ cyklo team Tábor) +2:16.

1. Ježek (Brilon Racing Team MB) 43:35, 2. Kuba (Dukla Praha) +9, 3. Hojka (Expres CT – TUFO team Kolín) +55, 4. Lienert (Rexonix Kovo Praha) +1:14, 5. Samec (GAPP System – Kolofix MTB Racing Team) +2:10, 6. Šumpík (Jaroslav Kulhavy Cycling Team) +2:24.

1.Zemanová (Brilon Racing Team MB) 47:53, 2. Havlíková (LAWI junior team) +1:28, 3. Hladíková (Brilon Racing Team MB) +2:36, 4. Heiglová (Rak.) +3:13, 5. Vaníčková (Brilon Racing Team MB) +3:20, 6. Krahlová (Něm.) +3:51.