UCI

Sedmý den MS plný časovek a týmových soutěží

Sedmý den MS plný časovek a týmových soutěží

Silniční cyklistika

V páté desítce skončili čeští reprezentanti Filip Řeha a Štěpán Telecký v časovce kategorie do 23 let na mistrovství světa. Novým šampionem je Ital Milesi.

Dvaadvacetiletý Filip Řeha ztratil na vítěze téměř čtyři minuty a obsadil jednačtyřicátou příčku. Štěpán Telecký, osmnáctiletý mladík, byl na trase ještě o minutu déle, a tak jeho čas stačil na padesátou pozici.

“Štěpán Telecký měl časovku rozjetou velice slibně. Jenže přibližně v polovině závodu ho potkal neuvěřitelný technický problém, když doslova namotal řetěz na časovkářském speciálu kolem kliky. To reálně znamenalo konec nadějí, protože nebylo možné na místě vše bez ztráty opravit a zbytek trasy musel absolvovat na rezervě, což bylo silniční kolo sice s diskem, ale bez klasického časovkářského řízení, takže nemohl na kolo zalehnout,” popsal anabázi padesátého klasifikovaného závodníka René Andrle, trenér reprezentace.

“Filip Řeha se necítil od začátku dobře. Časovka mu nesedla a na výsledku se to projevilo. Každopádně jsme chtěli, aby si oba kluci jako příslib pro budoucnost vyzkoušeli tuhle úroveň a konfrontovali se s nejlepšími, čímž získají skvělé zkušenosti,” uvedl René Andrle.

Zlato získal jednadvacetiletý Ital Lorenzo Milesi. Trasu dlouhou 36,2 km s převýšením 195 metrů prolétl za třiačtyřicet minut a jeho průměrná rychlost byla 50,5 kilometrů v hodině! Stříbro slavil dvacetiletý belgický závodník Alec Segaert, na třetí příčce skončil Hamish McKenzie, osmnáctiletý Australan.

MTB 

V závodě štafet horských kol ve skotském Tweed Valley obsadil český tým dvanácté místo. 

Zlato získali Švýcaři a obhájili loňské prvenství z Les Gets. Druhý byl o devět sekund tým Francie, bronz získala dánská reprezentace. Český tým, který sestavil štafetu z bezkonkurenčně nemladších jezdců ve startovním poli, ve složení Jan Sáska, Ondřej Novotný, Simona Spěšná, Eliška Hanáková, Adéla Holubová a Jan Zatloukal, ztratil na Švýcary více než čtyři minuty.

„Špatně jsme odstartovali a nabrali ztrátu už v prvním kole, což je pro závod v takto silném obsazeni klíčové. Tim víc musím pochválit náš tým, složený pouze z juniorů a třiadvacítkářů a tedy bezkonkurenčně nejmladší, že bojoval až do konce o každou příčku,“ okomentoval výsledek reprezentační trenér Viktor Zapletal.

Na programu MTB byly dnes také závody elektrokol. Za českou výpravu se představil mistr republiky z Bedřichova Michal Swárovský, který mezi světovou špičkou bral 18. místo. Mistrem světa v eMTB se stal Švýcar Joris Ryf.

Dráhová cyklistika

Po skvělém úterním výkonu v madisonu, kdy dovedl Nový Zéland k bronzu, předvedl Aaron Gate ještě lepší představení v bodovacím závodu jednotlivců. Zvítězil naprosto přesvědčivě, když nasbíral uctihodných 123 bodů a druhého Španěla Alberto Barcelo Torrese předčil o 16 bodů. Adam Křenek při své premiéře v kategorie elite obsadil 15. místo s jediným získaným bodem. 

Zlato z loňského roku obhájila v omniu Američanka Jennifer Valenteová. Česká zástupkyně Petra Ševčíková obsadila 18. místo.

Trial

V úvodní disciplíně šampionátu v trialu, kterou byl závod týmů, vyhráli jezdci Španělska. Česká sestava ve složení René Vymětal, Martin Damborský, Eliška Hříbková, Vojtěch Kalaš, Václav Kolář obsadila mezi třinácti týmy jedenáctou pozici.

Výsledky:

Silniční cyklistika – časovka muži U23

1.Milesi L. (Ita.) 43:00.46, 2. Segaert A. (Bel.) +11.27, 3. McKenzie H. (Aus.) +50.79,..41. Řeha F. +3:53.57, 50. Telecký Š. +4:53.42 (oba ČR)

MTB 

Štafety – 1. Švýcarsko (Lillo, Halter, Indergand, Blöchlinger, Hutter, Schurter) 1:05:42, 2. Francie (Boichis, Hemon, Lecomte, Burquier, Moulain, Sarrou) -9, 3. Dánsko (Lillelund, Philipsen, Lillelund, Pedersen, Bohé Carstensen) -41, …12. ČR (Sáska, Novotný, Spěšná, Hanáková, Holubová, Zatloukal) -4:04.

eMTB – 1. Ryf J. (Švýc.) 58:29, 2. Pigeon H. (Fra.) +0:21, 3. Gilloux J. (Fra.) +1:38,..18. Swárovský M. (ČR) +6:56

Dráhová cyklistika

Omnium:

1. Valenteová (USA) 145, 2. Dideriksenová (Dán.) 136, 3. Kopecká (Belg.) 133, 4. Archibaldová (Brit.) 127, 5. Fortinová (Fr.) 117, 6. Wollastonová (N. Zél.) 112, …18. Ševčíková (ČR) 25.

Muži:

Bodovací závod:

1. Gate (N. Zél.) 123, 2. Torres (Šp.) 107, 3. van den Bossche (Belg.) 95, 4. Kluge (Něm.) 89, 5. Perrett (Brit.) 75, 6. Guillemette (Kan.) 69, …15. Křenek (ČR) 1.

Trial:

Závod týmů:

1. Španělsko (Vazquez, Rodriguez, Cegarra, Zamora, Rodriguezová) 810, 2. Francie 680, 3. Británie 600, 4. Německo 540, 5. Finsko 430, 6. Itálie 420, …11. ČR (Vymětal, Damborský, Hříbková, Kalaš, Kolář) 240.FOTO: Michal Červený – MTB, Jan Brychta – para cyklistiky, silnice 

Autor článku: Admin