MTB/TRIAL

Na Špičáku se pojede MČR ve sjezdu

Na Špičáku se pojede MČR ve sjezdu

Šumavský Špičák bude o víkendu 11. a 12. července ve sportovním areálu Ski&Bike Špičák premiérově hostit mistrovství ČR ve sjezdu, zároveň půjde i o druhý závod série Českého poháru. Na vrcholnou akci downhillové sezony v ČR se očekává i hojná účast zahraničních bikerů 

Kromě kompletní domácí špičky se očekává i velká účast zahraničních bikerů. Především pak z okolních zemí – Německa a Rakouska či Slovenska, protože se závod jede jako open. Pořadatelé navíc umožní účast i jezdcům bez licence, takže na 1750 metrů dlouhé trati Struggle s převýšením 320 metrů se v celkem osmi kategoriích včetně nejprestižnější elite očekává účast okolo 200 bikerů. 

Zatím se jich přihlásilo více než 100, ale vzhledem k tomu, že zaregistrovat se mohou až do sobotního dopoledne, účast bude určitě ještě vyšší. „Už nyní je skoro třetina přihlášených ze zahraničí a mezi nimi i dvě naprostá esa, která v minulosti na Špičáku sbírala tituly v iXS European Downhill Cupu – Johannes Fischbach a Sandra Rübessamová (oba z Německa),“ říká za pořadatele Jan Kasík ze Ski&Bike Špičák.        

Síly s nimi v elitních kategoriích změří kompletní česká špička – jmenovitě například Stanislav Sehnal, Matěj Charvát či celý tým Kellys s Antonínem Králem, loni nejlepším Čechem (páté místo) v iXS právě na Špičáku. Mezi ženami pak například Dominika Durčáková. Titul mistra ČR získá vždy nejrychlejší jezdec/jezdkyně v dané kategorii s platnou licencí Českého svazu cyklistiky. Do pořadí celého závodu potom ale velmi pravděpodobně promluví právě zahraniční bikeři. 

„Vzhledem k světové pandemii, která narušila i seriál iXS downhill cupu, co se u nás bez přerušení konal v deseti předchozích letech, je MČR ve spojení s podnikem Českého poháru a open charakterem akce i pro zahraniční a nelicencované bikery vrcholem downhillové sezony nejen v ČR,“ potvrzuje Jan Kasík         

Parádní adrenalinovou podívanou si diváci opět užijí zdarma, protože vstupné se na Špičáku nevybírá. Diváci se na nejatraktivnější místa dopraví lanovkou, která je vyveze na vrchol Špičáku k tamní rozhledně. Další tratě zdejšího bikeparku jsou pak normálně otevřeny pro veřejnost, stejně jako lanovka bude přepravovat i běžné turisty/cyklisty.     

Časový harmonogram závodu: 

Sobota 11. července:

10:00 – 18:00 volný trénink bez pořadatelského zajištění 

 9:00 – 13:00 registrace přihlášky pro všechny kategorie 

neděle 12. července:

 9:00 – 10:30 možnost volného tréninku  

11:00 start semifinálové jízdy 

13:30 start finálové jízdy 

Do finále postoupí všichni jezdci, kteří dokončí semifinálovou jízdu.

Autor článku: Jakub Edr