Cink a Holubová mají tituly v short tracku

Bikeři Ondřej Cink (Primaflor Mondraker Genuins) a Adéla Holubová (ROUVY Specialized) se v Harrachově stali mistry republiky v disciplíně short track.

Cink mezi muži dominoval před dalším zkušeným borcem Janem Škarnitzlem, bronz vybojoval Jan Vastl. „Sice jsem se necítil úplně ideálně, docela mě bolely nohy, ale závod se pro mě vyvíjel celkem dobře. Měl jsem trochu štěstí, že tu nebyl Honza Zatloukal, který onemocněl, což je škoda. Trať mě překvapila, bylo tam docela dost bahna a celkově byla hodně náročná,“ řekl Cink.

„Profilově byl ten short track i ve srovnání se svěťáky jeden z těžších, ale mně ty kopce sedí, protože jsem spíš vrchař,“ dodal mistr republiky.

Mezi ženami slavila titul devátá žena letošního mistrovství světa v cross country v kategorii U23 Adéla Holubová. Stříbro brala Jitka Čábelická a bronz Simona Spěšná.

Vyšlo mi to parádně a z prvního titulu v short tracku mám velkou radost. Podařilo se mi udržet formu, kterou jsem směřovala k mistrovství republiky a mistrovství světa,“ přiznala Holubová. „Trať byla po těch deštích dost těžká. Bylo tam hodně záludností a jsem ráda, že jsem to takhle zvládla,“ dodala mistryně republiky.

Závody v Harrachově v sobotu pokračují finálovým dílem Českého poháru v cross country.

Výsledky – muži: 1. Cink (Primaflor Mondraker Genuins) 23:13, 2. Škarnitzl (Gapp Systém-Kolofix) +17, 3. Vastl (ROUVY Specialized) +23, 4. Konečný (Nutrend Specialized Racing) +42, 5. Kobes (Gapp Systém-Kolofix) +49.

Ženy: 1. Holubová (ROUVY Specialized) 23:54, 2. Čábelická (Gapp Systém-Kolofix) +17, 3. Spěšná (jb BRUNEX Superior Factory Racing) +20, 4. Czeczinkarová (Berria Vittoria) +23, 5. Viktorová (Rouvy Specialized) +1:00.

Junioři: 1. Ježek (Brilon Racing Team) 17:16, 2. Bažant (Cyklostar Pirelli) +5, 3. Dobrý (SportRaces) +7.

Juniorky: 1. Grohová (Author Team Stupno) 19:52, 2. A. Gottwaldová (CP Team) +7, 3. E. Hanáková (Hanak Sisters Cycling Academy) +13.

Autor článku: Jan Krůta