Silnice

Češi ovládli Závodu míru nejmladších

Mladí čeští jezdci ovládli letošní 44. ročník Závodu míru nejmladších v Jevíčku, který je určen pro kategorii kadetů a jež se jako Memoriál Zdeňka Sendlera. Celkovým vítězem se stal jezdec celku TJ Stadion Louny Adam Seeman startující v týmu Louny mix. Po pěti etapách vyhrál o 27 vteřin před Štěpánem Teleckým, třetí skončil se ztrátou 1:14 nizozemský cyklista Menno Huising.

Seeman tak navázal na prvenství bratří Vacků, když Karel vyhrál 40. ročník a Mathias se radoval předloni, jinak v minulých letech vítězili především dánští cyklisté. Původně se závod měl jet v květnu, kvůli koronavirové pandemii byl ale přeložen na pozdější termín.

Seeman si vedl na trase opravdu výborně, z pěti etap tři vyhrál a jednou byl třetí, Telecký skončil jednou druhý a dvakrát třetí. Zbylé etapy se staly kořistí Litevce Frank Ragila a Žaka Eržena ze Slovinska. Do první desítky v celkovém pořadí se dostali i další naši jezdci – šestý byl Milan Kadlec z Dukly Praha, sedmý Pavel Novák (SCM Prostějov) a devátý Daniel Mráz (Mapei Merida Kaňkovský).

Konečné pořadí:

1. Seeman (Louny mix) 4:55:15, 2. Telecký (TJ Favorit Brno) +27, 3. Huising (Niz.) +1:14, 4. Storm (Dán.) +1:27, 5. Ragilo (Lit) +1:56, 6. Kadec (Dukla Praha) +2:03, 7. Novák (SCM Prostějov) +2:36, …9. Mráz (Mapei Merida Kaňkovský) +2:58.