Dráha

Babor završil úspěšný šampionát třetím zlatem, titul ve stíhačce družstev míří do Dukly

Babor završil úspěšný šampionát třetím zlatem, titul ve stíhačce družstev míří do Dukly

Ziskem třetí zlaté medaile završil dnes Daniel Babor z TUFO Pardus Prostějov z prosince odložený domácí dráhový šampionát – Škoda Cup 2020-2021. V hale v Praze Motole dnes vyhrál vylučovací závod, když předtím dominoval v omniu a bodovacím závodu. Navíc získal bronz ze stíhačky jednotlivců a dnes ještě stříbro ze stíhacího závodu družstev.

Ve vylučovacím závodu za ním skončilo duo jezdců Prahy Praha Jan Voneš a Pavel Kelemen. Oba byli spolu s Nicolasem Pietrulou a Janem Krausem členy zlatého kvarteta Dukly Praha ze stíhačky družstev. Pro dvojnásobného olympionika ze sprintu Pavla Kelemena jsou to první medaile poté, co ze sprinterské skupiny v Dukle Brno zamířil mezi vytrvalce v Dukle Praha.

Do stíhacího závodu družstev nastoupila pouze dvě kvarteta. V kvalifikaci zajela Dukla čas  4:25:88, zatímco čtveřice TUFO Pardus Prostějov byla pomalejší o osm vteřin. Ve finálové jízdě pak Dukla Praha své soupeře dojela po minutě a půl jízdy.

Šampionát uspořádala ve složité koronavirové době se ctí Dukla Praha. “Smekám před pořadateli, že šampionát v tak náročných podmínkách dokázali uspořádat. A především děkuji Lukáši Thunovi za odvedenou práci, zorganizovat mistrovství jej stálo nemírné úsilí,” vyjádřil poklonu pořadatelům předseda dráhové komise ČSC Michal Mráček.

Výsledky:

Vylučovací závod:

1. Babor (TUFO Pardus Prostějov), 2. Voneš, 3. Pavel Kelemen (oba Dukla Praha), 4. Dolníček (TUFO Pardus Prostějov), 5. Pietrula (Dukla Praha), 6. Řeha (TUFO Pardus Prostějov).

Stíhací závod družstev:

Finále: Dzkla Praha (Voneš, Pavel Kelemen, Pietrula, Kraus) 1:33,88 – TUFO Pardus Prostějov (Smékal, Řeha, Babor, Dolníček) dojeti.

FOTO Michal Mráček, Jarka Krakovičová

Autor článku: Jaroslav Cícha