UCI

Šestý den MS a desáté místo Machačové v bodovačce

Dráhová cyklistika

Před deseti lety vybojovala Jarmila Machačová v bodovacím závodu titul světové šampionky, dnes již coby maminka syna skončila desátá.

“Nebylo to tak zlé, nejelo se mi špatně. Před závodem bych desáté místo brala hned. Ale mohlo to být lepší. Před posledním dvojnásobným bodováním jsem to pokazila. Měla jsem dobré nohy, ale jela jsem hodně vzadu,” řekla Machačová. Zlato vybojovala Belgičanka Lotte Kopecká.

V závodu na 1 km s pevným startem zajel Matěj Hytych čas 1:01,626 a to mezi světovou elitou stačilo až devatenácté místo. V kvalifikaci byl nejrychlejší Nizozemec Jeffrey Hoogland (57,971) a svoji pozici uhájil i ve finále.

Nesmírně dramatický byl závod mužů v madisonu. Ani jedné dvojici se nepodařilo získat kolo náskoku a o medailích se rozhodlo až v závěrečném spurtu. Ten vyhráli Novozélaďané a poskočili tím na bronz, zlato vybojovali poprvé v historii Nizozemci Jan Willem van Schip a Yoeri Havikem, druzí byli domácí Britové. Česká dvojice Jan Voneš a Denis Rugovac závod nedokončila a byla klasifikována na 13. místě.

BMX Freestyle

Jednadvacátou příčku obsadil Martin Dražil v kvalifikaci flatlandu na cyklistickém mistrovství světa v Glasgow. Ziskem 68,16 bodu zaostal o více než šest bodů za poslední šestnáctou postupovou příčkou. Bitvu šestatřiceti závodníků v kvalifikaci ovládl Japonec Kio Haykawa, který získal 89,16 bodů. Druhý skončil jeho krajan Yu Shoji a třetí francouzský reprezentant Matthias Dandois.