UCI

Druhý den mistrovství světa a sjezdařka Košárková v TOP deset!

Ve druhém dnu multicyklistického světového šampionátu si medaile rozdělili junioři a juniorky ve sjezdu. Na trati ve Fort Willian, kde se pravidelně jezdí Světový pohár, se neztratila Sabina Košárková, která obsadila desáté místo, když kompletně stupně vítězek obsadily závodnice z Nového Zélandu. Kryštof Húšť a Ondřej Kolečík skončili na 39. resp. 40. místě.

“Umístění Sabiny Košárkové v TOP 10 je super, jelikož se sjezdu tak zcela nevěnuje, primárně jezdí BMX Racing. Naši junioři dnes zajeli jednoduše to, na co mají. Nespadli, nerozbili se, takže jsem spokojen, jsme amatéři v profesionálním světě a tak prostě je,” řekl trenér sjezdařů Milan Suchomel.

Na dráze velodromu Sira Chrise Hoye zasáhly do bojů dvě české ženy, ale do pořadí nejlepších nepromluvily. Petra Ševčíková skončila ve scratchi patnáctá, Veronika Jaborníková v závodu na 500 m s pevným startem osmnáctá.

“Petra byla nervózní, dvakrát byla vepředu moc brzo a nepodařilo se jí vybudovat dobrou pozici. Pak ji soupeřky zavřely a bylo z to patnácté místo,” zhodnotil výkon Ševčíkové trenér Milan Kadlec. Zlato vybojovala Jennifer Valenteová z USA.

Sprinterka Veronika Jaborníková v kvalifikaci závodu na 500 m s pevným startem zajela čas 34,678, ten ji však zařadil až na 18. místo. Nejrychlejší byla Němka Emma Hinzeová (32,850) a svoji roli favority potvrdila, ve finále se ještě o dvě desetiny vteřiny zlepšila a slavila zlato.

V dráhovém programu mistrovství světa se již podruhé představil také jediný zástupce české para cyklistiky Ivo Koblasa. V předprogramu šampionátu ve středu zajel v kvalifikaci na 3 km individuální stíhačky nový český rekord kategorie C2 3:44,749 a obsadil velmi kvalitní osmé místo. Další disciplínou, kterou Ivo absolvoval v náročném programu MS, byl dnešní závod na 200 m letmým startem, který se započítává do „víceboje“ omnia. „Zatím jsem s výsledky spokojený. Stíhačka se mi jela velmi dobře, a i za výsledek z dnešního sprintu jsem rád. Zítřejší závod ve scratchi bude velká loterie a budu rád, když se mi podaří být do pátého místa,“ uvedl Ivo po dnešním závodě. Ivo, který nemá příliš v oblibě sprinterské disciplíny, zajel dnes kvalitní čas a skončil desátý.