Zlatá obhajoba Noskové v časovce

Svůj třetí titul v časovce, celkově čtvrtý, vybojovala dnes na společném šampionátu českých a slovenských cyklistů v Bánovcích nad Bebravou Nikola Nosková jezdící v barvách nizozemské stáje SD Worx. Trať dlouhou 20,3 kilometru absolvovala časem 27:49 a zkušenou Jarmilu Machačovou (Dukla Praha) porazila výrazně o 1:28, třetí Nikol Flašarová (Eleven Head Cyklolive Team) zaostala za stříbrným stupněm o jedinou vteřinu.

Nosková obhájila svůj loňský triumf z Mladé Boleslavi, předtím se radovala v roce 2017 ve Žiaru nad Hronom, kdy dokonce získala i zlato ze závodu s hromadným startem.

Spokojená se ziskem zlata, ale především výkonem byla po časovce Nikola Nosková. „Moc se mi ulevilo. Všem jsem v souvislosti s olympiádou ukázala, že formu mám. Protože to, co se dělo předtím, mě i v přípravě hodně blokovalo v hlavě,” říkala Nosková a těší se i na závod s hromadným startem.

“Ten bude také o nominaci rozhodovat, ale trať šampionátu je úplně jiná než v Tokiu. O nominaci se nedá rozhodovat jen podle sobotního závodu. I když v Tokiu není vyloženě těžká tak na 140 kilometrech se nastoupá přes 2000 metrů. Rozhodně to nebude závod pro sprinterky,” dodala Nosková.

“Myslím, že to dopadlo tak, jak jsem předpokládal. Nosková i junior Štěpán Telecký byli největšími favority a své role splnili. Juniorka Eliška Kvasničková potvrdla svoji vysokou kvalitu a stálý progres, její vítězství bylo hodně přesvědčivé,” řekl reprezentační trenér Tomáš Konečný.

V závodě juniorů na stejně dlouhé trati byl nejrychlejší Štěpán Telecký (TJ Favorit Brno), druhého v pořadí Matyase Kopeckého (Acrog Torman) zdolal o pouhé tři vteřiny, třetí Pavel Jindřich (TJ Stadion Louny) zaostal skoro o minutu. Na juniorky čekalo 15 kilometrů a ty nejrychleji zvládla Eliška Kvasničková (SportRaces Cycling Team). Druhou Julii Kopecky (LRTV Swift/Swabo Ladies) zdolala o 41 vteřin, třetí Gabriela Bártová (TUFO Pardus Prostějov) byla pomalejší o další dvě vteřiny.

Slovenské tituly vybojovali mezi ženami Nora Jenčušová, z juniorek byla nejrychlejší Tereza Kurnická a juniorské zlato získal Martin Svrček.

Juniorky (15 km):

1. Kvasničková (SportRaces Cycling Team) 21:07, 2. Kopecky (LRTV Swift/Swabo Ladies) +41, 3. Bártová (TUFO Pardus Prostějov) +43, 4. Prošková (SportRaces Cycling Team) +52, 5. Růžičková (Dukla Praha) +53, 6. Parmová (TJ Stadion Louny) +1:11.

Ženy (20,3 km):

1. Nosková (SD Worx) 27:49, 2. Machačová (Dukla Praha) +1:28, 3. Flašarová (Eleven Head Cyklolive Team) +1:29, 4. Bajgerová (Dukla PRaha) +1:41, 5. Slámová (Cyklotrenink) +2:24, 6. Burlová (Dukla Praha) +2:38.

Junioři(20,3 km):

1. Telecký (TJ Favorit Brno) 25:47, 2. Kopecký (Acrog Torman) +3, 3. Jindřich (TJ Stadion Louny) +56, 4. Lukeš (Willebrord Wil Vooruit) +58, 5. Stránský (Brilon Racing Team MB) +1:09, 6. Zoaitter (SportRaces Cycling Team) +1:11.