Zemanová v Dublinu osmá, tři juniorky v TOP 10

Skvostné představení předvedla Kristýna Zemanová, česká reprezentantka v cyklokrosu, při pátém dějství světového poháru v irském Dublinu. Čtyřnásobná šampionka vybojovala osmé místo a potřetí v probíhající sezoně byla mezi elitní desítkou. V redukovaném pořadí závodnic do třiadvaceti let skončila třetí.

Teprve dvacetiletá závodnice měla v Irsku slabší start, ale postupně se drala na mimořádně těžkém okruhu vpřed. Trať celý den zkrápěl hustý déšť, takže závodnice se musely během šesti kol poprat s hodně svízelnými a neustále se zhoršujícími podmínkami. V posledních dvou kolech se česká reprezentantka posunula pořadím o dvě příčky vpřed.

Pro Zemanovou jde o druhý nejlepší výsledek kariéry. V Dendermonde před dvěma týdny dojela šestá. Desátou příčku vybojovala při druhém letošním dějství světového poháru v Maasmechelenu. V průběžném pořadí seriálu je Kristýna Zemanová osmá. Po úspěchu v Irsku se posunula o jednu příčku nahoru. V čele je nizozemská závodnice Ceylin del Carmen Alvaradová, která jako jediná v žádném z pěti závodů sezony nechyběla na stupních vítězů.

V Dublinu se dařilo také českým juniorům a juniorkám. Hned 3 české zástupkyně v juniorské kategorii skončily v TOP 10, když na 6. místě dokončila Amálie Gottwaldová, na 7. místě Kateřina Douděrová a na 10. místě Daniela Hezinová. Mezi juniory se do elitní desítky probojoval Kryštof Bažant na 8. místě.

Mezi muži byl nejrychlejší Pim Ronhaar z Nizozemska, který vyhrál podruhé v sezoně. Český zástupce ve startovním poli chyběl.

Výsledky světového poháru v Dublinu

Muži: 1. Ronhaar (Niz.) 57:17, 2. Sweeck +2, 3. Iserbyt +20, 4. Wyseure +28, 5. Adams +37 (všichni Belg.).

Průběžný stav SP: 1. Iserbyt 147, 2. Ronhaar 128, 3. Van der Haar (Niz.) 121, …20. Boroš (ČR) 28.

Ženy: 1. Brandová 54:59, 2. Alvaradová (obě Niz.) +38, 3. Bäckstedtová (Brit.) +45, 5. Schreiberová (Luc.) +57, 5. Van der Heijdenová (Niz.) +1:10, 6, …8. Zemanová (ČR) +1:23.

Průběžný stav SP: 1. Alvaradová 165, 2. Bäckstedtová 102, 3. Van der Heijdenová 95, …8. Zemanová 67, 58. Hladíková (ČR) 1.

AUTOR: Radek Malina

Autor článku: Admin