Silnice

Závod Míru Nejmladších v Jevíčku s účastí 15 zemí

Závod Míru Nejmladších v Jevíčku s účastí 15 zemí

V pátek 4.9.2020 začne v netradičním termínu již 44. ročník závodu míru nejmladších, určený pro kadety, tj. závodníky ročníků narozené 2004 a 2005. Letošní ročník nabídne opět početné a nesmírně kvalitní pole, když se na start postaví 176 závodníků z 15 zemí. Závod Míru Nejmladších se pojede na silnicích v okolí Jevíčka a je složen z pěti etap.

Pořadatelé vystavěli pro  Závod Míru Nejmladších skutečně náročnou trasu, která prověří kvalitu startovního pole ve dvou kopcovitých etapách, rychlém a technickém „ jevíčském trianglu“ a nakonec  v 15km dlouhé časovce. To, že se bude jednat o skutečně napínavou podívanou, svědčí i profily etap, které v sobě zahrnují  legendární vrchařské zkoušky jako je např. Hartínkov, Pohora. Šubířov. Kromě náročných profilů jednotlivých etap vyzkouší kvalitu závodníků také jejich délka, která je u etapy 2. a 4. přes 80 km.

Druhý závodní den budou mít kadeti v nohách více jak 100 závodních kilometrů. Velmi náročná bude i závěrečná časovka s délkou 15 km, která díky své náročnosti a umístění na poslední den zpravidla mění zásadně celkové pořadí a bude rozhodovat o celkovém vítězi. Podrobné mapky etap jsou uvedeny níže.

Termín závodu jsme několikrát přesouvali, až jsme nakonec našli termín prvního zářijového víkendu. Jsem rád, že se závodu zúčastní i v době restriktivních opatření z důvodu COVID-19 takové množství závodníků. Startovní pole je omezeno na max. 180 startujících. Z tohoto důvodu jsme některé závodníky a týmy museli bohužel odřeknout. Závod je výborně připraven a doufám, že už nám do jeho pořádání nevstoupí žádné nové opatření, které by závod neumožnilo uspořádat nebo ho nějakým jiným způsobem limitovalo. Vážím si podpory všech sponzorů, kteří nám v této složité době zachovali svoji přízeň a také oceňuji, že 44. ročník podpořil dvojnásobnou částkou také Český Svaz Cyklistiky. Věřím, že se jim za to odvděčíme perfektní akcí a propagací v elektronických médiích, sociálních sítích a také v televizi.“ řekl Antonín Dostál, dlouholetý ředitel Závodu Míru Nejmladších.

Foto: Antonín Dostál

Autor článku: csc-admin csc-admin