Vítězem etapového závodu RBB Tour se stal Ryba

Vítězstvím v poslední třetí etapě závodu RBB Tour – Mamoriál Jiřího Hudínka rozhodl o svém celkovém triumfu Jan Ryba ze Sparty Praha. Třetí těžká kopcovitá etapa dlouhá 155 km posunula Rybu do žlutého dresu z průběžného pátého místa, které držel po druhé etapě. Již v ní byl v úniku pětičlenné skupiny a skončil třetí.

V závodě se představili kromě jezdců nejlepší české stáje Elkov Kasper prakticky všechny domácí týmy a startovali i cyklisté ze zahraničí. Ve třetí etapě rozhodl únik sedmičlenné skupiny 50 km před cílem. Peloton měl dlouho ztrátu pouhých 20 až 40 vteřin, ale náskok se pomalu začal navyšovat. V nájezdu do posledního okruhu vyhrál rychlostní prémii Ryba a stal se nejlepším sprinterem RBB Tour.

V posledním stoupání rozjel tempo Jan Brňák ze Sparty a pod vrcholem stoupání zaútočil Jiří Petruš (Topforex – ATT Investtment Pro Cycling) a na čele zůstala trojice Ryba, Petruš a Adam Doležel (ČEZ Cyklo Team Tábor). Ve spurtu si Ryba z první pozice pohlídal vítězství v etapě a tím i celkové prvenství.

1. etapa – časovka (8 km):

1. Boroš (ČEZ Cyklo Team Tábor) 10:18, 2. Pietrula (Dukla Praha) +1, 3. Rotter (Favorit Brno) +3.

2. etapa (163 km):

1. Fiala (Topforex – ATT Investmets Pro Cyclig) 3:47:16, 2. Roelen (Niz.), 3. Ryba (Sparta Praha) oba stejný čas.

3. etapa (155 km):

1. Ryba 3:58:36, 2. Petruš (Topforex – ATT Investmets Pro Cyclig), 3. Diležal (CEC Cyklo Team Tábor) oba stejný čas.Konečné pořadí:

Konečné pořadí:

1. Ryba 7:56:19, 2. Petruš +30, 3. de Leng (Niz.) +41, 4. Doležal +1:00, 5. Křenek (TJ Favorit Brno) +1:05, 6. Rasenberg (Niz.) +3:18.