Silnice

Velká cena Hlohovce již v sobotu

Velká cena Hlohovce již v sobotu

Poslední sobota v březnu (26. března) neodmyslitelně patří nejen domácí cyklistické komunitě, koná se totiž slavnostní otevření silničářské sezony na českém území pod názvem Trofeo Cinelli – VC Hlohovce 2022. Záštitu nad tímto závodem převzal hejtman JMK Jan Grolich a tradici tohoto závodu, již od roku 1976 podporuje také obec Hlohovec a nyní její starosta Jaroslav Hajda.

Desátý novodobý ročník byl již dvakrát odkládán, takže organizátoři jej chystají po třetí a bude v sobotu velkolepý. Závodníky čeká opět osmikilometrový okruh ve tvaru trianglu s krátkým prudkým stoupáním a také na závodníky obvykle čeká ostrý boční vítr za obcí. Vyhrát tento úvodní závod je prestižní a o mezinárodní konkurenci nebude opět nouze.

Již dopoledne startují amatéři a mládežnické kategorie seřazeny do startovních vln dle výkonnosti a rozumného počtu závodníků. Vše začíná v 9:30 krátkým závodem náboru a v 10:00 již vyráží na trať balíky závodníků.

Odpoledne začíná ve 12:00 představením elitních týmů a o hodinu později vyráží s náskokem 5 minut do společného závodu s muži junioři na 104 km. Je se tedy na co těšit, většinu závodníků čeká první ostrý střet s konkurencí po dlouhé zimní přípravě a fanoušci si v Hlohovci přijdou také na své. Atmosféra v hlohoveckém stoupání je podpořená komentátorem, bohatou tombolou a také zavdáváním vinného moravského moku. Ve stoupání dle startovní listiny uvidíme třeba mistra ČR na silnici Michaela Kukrleho a také mistra ČR v cyklokrose Michaela Boroše, ty by měl doplnit i biker a olympijský vítěz z Londýna Jaroslav Kulhavý.

Stránky závodu: https://sportcomplex.cz/projekty/32-trofeo-cinelli-vc-hlohovce

Propozice: https://sportcomplex.cz/images/Propozice_Hlohovec_2022_k.pdf

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha