Silnice

Ve ŠKODA Cupu další výhra pro Elkov Kasper

Ve ŠKODA Cupu další výhra pro Elkov Kasper

Po sobotním prvenství Tomáše Přidala vybojovala stáj Elkov Kasper další triumf v seriálu ŠKODA Cup – Českého poháru na silnici. V České Kamenici získal prvenství úřadující český šampion Matěj Zahálka, za nímž skončilo duo cyklistů týmu ATT Investmens Marton Dina z Maďarska a Jan Kašpar. Prvenstvím se Zahálka posunul do čela průběžné klasifikace seriálu.

Závod se jel na okruhu po trase Česká Kamenice, Kunratice, Rynartice, Jetřichovice, Srbská Kamenice, Janská, Česká Kamenice, který měřil 25,4 km a cyklisté jej absolvovali šestkrát, tedy 152,4 km s převýšením 3000 metrů.

Hned v prvním okruhu ujela šestice Kašpar, Dina (oba ATT Investments), Slovák Samuel Kováč z CAT Trenčín, Zahálka, Dominik Neuman (oba Elkov Kasper), Michal Schlegel (reprezentace ČR), který byl v úniku spolu se Zahálkou i v sobotním podniku ŠKODA Cupu.

V polovině závodu měli k dobru minutu a půl, po čtvrtém kole minutu. První odpadl v pátém kole Kováč, ale pětice za deště pokračovala dále a před závěrečným kolem měla náskok dvou minut před trojicí pronásledovatelů ve složení Kováč, Tomáš Jakoubek (ATT Investments) a Tomáš Obdržálek (Elkov Kasper).

V posledním okruhu odpadl Schlegel a v samotném závěru trochu zaostal i Neuman, takže na stupně vítězů zbylo trio v němž měli převahu cyklisté ATT Investmens, ale ani to jim k prvenství nestačilo. Snažili se osamoceného Zahálku překvapit, ale ten se nedal. Nakonec v závěrečném kopci ztratil kontakt Kašpar a ve spurtu Zahálka předčil Dinu.

“Dnes jsem měl super nohy. Mě takové závody, když se jede od staru do cíle a nikdo se nešetří, tak to mi opravdu vyhovuj. Podobné závody jsme nyní jeli ve Francii. V závěru měli soupeři převahu a já zkoušel čekal na Dominika (Neumana), ale stále ztrácel. Chvílemi se soupeři šponovali sami, mysleli si, že mě roznastupují, ale opravdu jsem si docela věřil. V kopci jeden odpadl a já pak již čekal jen na spurt, na něž jsem si dnes věřil,” řekl v cíli vítězný Matěj Zahálka.

Výsledky:

1. Zahálka (Elkov Kasper) 4:08:42, 2. Dina (Maď./ATT Investments) stejný čas, 3. Kašpar (ATT Investments) +4, 4. Neuman (Elkov Kasper) +43, 5. Schlegel (reprezentace ČR) +2:49, 6. Jakoubek (ATT Investments) +6:30.

Pořadí po třech závodech:

1. Zahálka 105, 2.Neuman 91, 3. Boroš 70, 4. Přidal (oba Elkov Kasper) 66, 5. Kašpar 62, 6. Pavel Kelemen (ATT Investments) 60.

Kategorie U23:

1. Přidal 60, 2. Camrda (ATT Investments) 36, 3. Obdržálek (Rlkov Kasper) 31.

Nejlepší nováček:

1.Přidal 60, 2. Mráz (Elkov Kasper) 17, 3. Chýle (ATT Investments) 11.

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha