Silnice

Vaníček a Bártová vládli Carla kritérijní lize

Úvodní závod Carla kritérijní ligy se dnes jel jako Soběslavské okruhy. Na okruhu ulicemi města měřilo každé kolo 1500 metrů se startem a cílem na náměstí Republiky. Mezi muži byl nejlepší ve sbírání bodů cyklokrosař Šimon Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor), závod žen vyhrála Gabriela Bártová  z Dukly Praha.

S Vaníčkem se na stupně vítězů postavili Jan Kašpar (ATT Investments) se 74 body, který s ním jelpod šestého okruhu v úniku, a Matyáš Koblížek (TUFO Pardus Prostějov), který nasbíral 13 bodů. Ženský závod ovládly závodnice Dukly Praha. Za vítěznou skončily její kolegyně Petra Ševčíková (23 bodů) a Jarmila Machačová (15), nejlepší z juniorek byla šestá Patricie Müllerová (TUFO Pardus Prostějov). Závod juniorů opanovali závodníci týmu Mapei Merida Kaňkovský, kteří vystoupili na stupně vítězů v pořadí Štěpán Zahálka, Jan Podařil, Jan Bittner.