Turek vyhrál druhý díl ŠKODA eCUP 2021

Pouhé dvě vteřiny rozhodly o vítězství Daniela Turka (Team Felbermayr – Simplon Wels) ve druhém dílu seriálu virtuálních závodů ŠKODA eCUP 2021. Ten se jel pod názvem Šumava a měřil 35,12 kilometrů. Jezdci při něm nastoupali 759 metrů a maximální stoupání mělo sklon 11%.

Turek po třetím místě v úvodním dílu tentokrát zdolal všechny tři závodníky nejlepší české stáje Elkov Kasper, kteří závod na platformě Rouvy absolvovali pod širým nebem na soustředění ve španělském Calpe. S nepatrným odstupem skončil druhý Michal Schlegel, třetí Michael Kukrke již zaostal o +1:31 a čtvrtý Petr Kelemen měl ztrátu +2:17.

„Rozhodlo se až v závěru. Po prvním stoupání zůstali na čele Turek se Schleglem spolu s Kukrlem, který však potom ztratil a půl trati jeli dva nejlepší v čele. Schlegel nastoupil první, ale z háku na posledních 100 metrech rozhodl pro sebe souboj Turek,“ řekl k závodu reprezentační trenér Tomáš Konečný.

Mezi ženami byla v cíli první Karla Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB), která vyhrála o 2:01 před Hankou Runtovou (SportRaces Cycling Team) a obě závodnice si prohodily pořadí z úvodního dílu. Třetí byla Petra Krtičková (HSK Cycling team). Ta dlouho vedla, ale Štěpánová si to zkušeně pohlídala a od poloviny trati již byla v čele a závod suverénně ovlála.

„Bylo to lepší jak minulý týden. Nevěděla jsem, že mohu jet v háku. Já jak jsem lehčí tak trpím vždy ve sjezdu, šlapu na nejtěžší převod a všichni mi přesto ujížděli, ale dnes jsem si spravila chuť do kopců. Trať to byla moc pěkná a ráda si na ni i v budoucnu zatrénuji. Bylo to docela dlouhé a posledních deset minut jsem již trpěla,“ řekla vítězná Štrěpánová.

1. Turek (Team Felbermayr – Simplon Wels) 54:20, 2. Schlegel +2, 3. Kukrke +1:31, 4. Petr Kelemen (všichni Elkov – Kasper) +2:17, 5. Pasqualini (Rak.) +2:29, 6. Mokrý (Mondraker racing team) +4:33.

Pořadí po dvou závodech:

1. Turek 95, 2. Otruba (Elkov – Kasper)        60, 3. Petr Kelemen 51, 4. Neuman (Elkov Kasper) 45, 5. Schlegel 45, 6. Řeha (TUFO PARDUS Prostějov) 39.

1. Štěpánová (Maloja Pushbikers MTB) 1:10:11, 2. Runtová (SportRaces Cycling Team) +2:01, 3.  Krtičková (HSK Cycling team) +2:49, 4. Schwarzová (Rocktechnik Triatlon) +3:06, 5. Korvasová (Servetto – Makhymo – Beltrami TSA) +3:26, 6. Novotná (ADASTRA cycling team) +3:51.

1.Štěpánová 105, 2. Runtova 105, 3. Krtičková 55.