ČSC

Turek ovládl GP Slovenska na trenažeru

Daniel Turek, cyklista rakouské stáje Felbermayr-Simplon Wels, se stal vítězem GP Slovenska, druhého dílu virtuálních závodů Visegrad 4 e-cup na trenažerech na platformě Rouvy.

Tentokrát se závodilo na trase dlouhé 28,6 km s převýšením 598 m, která měla start i cíl na autodromu Enza a Dina Ferrariho v Imole, kde se bojovalo o tituly mistrů světa na silnici v roce 2020.

Turek, který je v této disciplíně úřadujícím mistrem republiky, se závodu zúčastnil na soustředění na Kanárských ostrovech. „Ze začátku jsem měl trošku krizi, necítil jsem moc nohy, ale naštěstí jsem se rozjel. Tyhle závody jsou fajn zpestření přípravy v zimním období a určitě mají budoucnost,“ uvedl vítěz.

Druhou příčku se ztrátou 6 sekund obsadil mladík Richard Kobr z týmu Roman Kreuziger Cycling Academy, který je prvním rokem junior a vloni se stal mistrem republiky v silničním závodě mezi kadety.

Seriál po dvou závodech průběžně vede Jiří Petr (Salomon/Suunto), který na GP Slovakia dojel pátý a v úvodní GP České republiky skončil třetí. Závod žen ovládla stejně jako první díl Kanaďanka Stephanie Briggsová, nejlepší Češkou byla čtvrtá Eliška Kvasničková.

Výsledky – muži: 1. Turek (Felbermayr-Simplon Wels) 43:12, 2. Richard Kobr (Roman Kreuziger Cycling Academy) -6, 3. Kadlec (Dukla Praha) -58, 4. Hrdina (NeXT ESPORT p/b ENSHORED) -1:00, 5. Petr (Salomon/Suunto) -1:06.

Ženy: 1. Briggsová (Kanada) 49:58, 2. Firtaková (Pol.) -1:05 min., 3. Dubovská (SR) -1:12, 4. Kvasničková (ČR) -1:24, 5. Hardtová (Něm.) -2:54.

Autor článku: Jan Krůta