Dráha

Topinka vyhrál keirin na Grand Prix Junek

Sprinter Dukly Brno Dominik Topinka vyhrál keirin na závodech druhé kategorie kalendáře UCI Grand Prix Junek, které se jely na oválu v Praze na Třebešíně. Kromě toho navíc vybojoval třetí místo ve sprintu.

Uspěli i další naši jezdci. Daniel Babor obsadil třetí místo v omniu, ve stejné disciplíně žen byla Barbora Němcová dokonce druhá, stříbrná skončila i v bodovacím závodu a stejné umístění vybojovala Jana Heřmanovská ve scratchi.

Nejúspěšnější ze všech startujících byl Filip Prokopyszyn z Polska, který vyhrál scratch, bodovací závod a omnium.

Příští víkend 10. – 12. května pokračují závody na Třebešínském velodromu, tentokrát ještě o UCI kategorii výše, takže startovní pole bude ještě nabitější.

Sprint:

Finále: Bednarek (Pol.) – Kalogeropoulos (Rec.) 2:0, o 3. místo: Topinka (ČR) – Vinskas (Lit.) 2:1.