Silnice

Techniserv Cup – Český pohár mládeže a žen na silnici pokračuje v Táboře

Techniserv Cup – Český pohár mládeže a žen na silnici pokračuje v Táboře

Tradiční závody Táborské okruhy se uskuteční v novém hávu. Oproti třídílnému seriálu známému z minulých let otevírá známé zápolení ve sportovním areálu Komora novou kapitolu. V neděli 9. Srpna se uskuteční jako Techniserv Cup 2020 – Český pohár žen a mládeže na silnici. 

Pořadatelé z Agentury Cyklistika a ČEZ Cyklo Teamu Tábor tak přivítají na sídlišti Nad Lužnicí nejlepší české mladé závodníky v příslušných kategoriích a také  elitní ženy. Pořadatelé plánovali uspořádat tento cyklistický svátek už v neděli 3. května, koronavirová situace byla ale proti. „Závody se samozřejmě nemohly kvůli COVID-19 v původním termínu jet, a tak jsme je odložili. Dalším termínem od Českého svazu cyklistiky byl právě 9. srpen,“ přiblížil komplikace s uspořádáním závodů Petr Balogh z pořádající Agentury Cyklistika.

 „Bude závodit po celý den. Začínáme v 10:45 a poslední závod na čtyřicet okruhů, z nichž každý měří přesně jedem kilometr, odstartuje v 16:00 zápolením juniorů,“ naznačil bohatý program Balogh. Cyklistický program by tak měla končit přibližně v 17:30.

„Hlavním důvodem nového formátu je zvednutí sportovní úrovně akce. Dále jsme chtěli pomoci Českému svazu cyklistiky s organizací důstojného poháru pro mládež,“ vysvětlil Balogh nový záměr, který má přesah také do budoucna. „V příštím roce bychom rádi uspořádali na Táborsku, druhý den po tomto kritériu, silniční závod na republikové úrovni, kterého by se účastnili rovněž elitní muži,“ prozradil Balogh plány na příští sezonu.

„Využíváme naše skvělé zázemí, chceme ČSC pomoci. Jsem člen prezidia, a tak cítím zodpovědnost za organizaci závodů. V Táboře máme Sportovní centrum mládeže a to by myslím, mělo takové závody pořádat,“ dodal Balogh.

Odkaz na videoupoutávku: https://www.facebook.com/watch/?v=704020673493791

Autor článku: Jaroslav Cícha