MTB

Štěpánová a Zatloukal vítězi druhého kola Pražského MTB poháru ve Kbelích

Štěpánová a Zatloukal vítězi druhého kola Pražského MTB poháru ve Kbelích

Karla Štěpánová (Cyklostar Head Pirelli) a Jan Zatloukal (NUTREND Specialized Racing) se stali vítězi hlavních kategorií druhého kola ŠKODA Pražského MTB poháru ve Kbelích. 

Velikonoční sobota vítala účastníky druhého kola seriálu chladným a větrným počasím. Závodní okruh s názvem „Pahorek KNAUF Kbely“ připravil pořadatelský tým Kbely Cycling Team vedený Miroslavem Svobodou a Vladimírem Musilem a zdánlivě jednoduchá trať, spíše cyklokrosového charakteru, zasazená do místního Bike parku, se při absolvování v závodní zátěži jeví jako velmi náročná.

Vítězem závodu juniorů se stal český reprezentant v cyklokrosu a syn slavného otce Václav Ježek (Brilon Racing Team MB) před Josefem Sýkorou (Head Pro Tým Opava) a Lukášem Dobrým (Canyon Northwave MTB Team). Pro mládežnické kategorie byl závod ve Kbelích vypsán také jako mistrovství Prahy.

Ve spojené kategorii žen a juniorek zvítězila česká reprezentantka Štěpánová před Evou Haselbergerovou (Born in Šumava) a Petrou Krtičkovou (HSK Cycling Team). “Jsem ráda, že po vleklých a nepříjemných zdravotních komplikacích z minulého roku, jsem opět v plné přípravě na blížící se závody Světového poháru v Albstadtu a Novém Městě na Moravě a můžu plnohodnotně závodit,“ usmívala se v cíli vítězka závodu žen.

V kategorii mužů zvítězil český reprezentant Zatloukal, který se po závodě SP v brazilském Petropolis posunul v rankingu UCI už mezi sto nejlepších bikerůsvěta. Druhé místo mezi muži obsadil týmový kolega Karly Štěpánové Josef Jelínek před dobře jedoucím Tomášem Ševců (Amenity Extreme Sport Team).

ŠKODA Pražský MTB pohár pokračuje už za čtrnáct dní dvojzávodem na Zličíně, který se uskuteční ve dnech 30. dubna a 1. května v Café Calabrone Bike Aréně jako „Velká cena Café Calabrone“ a závod „O pohár starostky MČ Praha Zličín“.     

Výsledky 2. kola ŠKODA Pražského MTB poháru Kbely ZDE: https://www.sportt.cz/racesResults/resultlist/1155

FOTO Hana Matoušková

Autor článku: Jaroslav Cícha