Dráha

Sprinteři Bohuslávek a Čechman skončili na ME v osmifinále

Sprinteři Bohuslávek a Čechman skončili na ME v osmifinále

Čeští sprinteři Martin Čechman a Matěj Bohuslávek skončili na dráhovém mistrovství Evropy v Mnichově svou cestu soutěží v osmifinále. Veronika Jaborníková ve stejné disciplíně vypadla ve čtvrtfinále. Jan Voneš obsadil ve vylučovacím závodu 12. místo, Kateřina Kohoutková pro zranění nenastoupila do bodovacího závodu.

Čechman v kvalifikaci zajel jedenáctý čas 9,877, Bohuslávek třináctý 9,995. Čechman v prvním kole zdolal Slovince Eduard Žalara, Bohuslávek Itala Daniele Napolitana, ale v osmifinále Bohuslávek nestačil na Francouze Rayan Helala, Čechman si neporadil s Němcem Maximilian Dörnbachem. Jaborníková dokázala porazit Elenu Bissolatiovou z Itálie, ale ve čtvrtfinále již na Němku Emmu Hinzeovou nestačila.

Vylučovací závod vyhrál Ital Elia Viviani, sprinterům kraloval Francouz Sébastien Vigier a bodovací závod žen vyzněl jasně pro Lotte Kopeckou z Belgie.

Výsledky:

Muži:

Vylučovací závod:

1. Viviani (It.), 2. Reinhardt (Něm.-), 3. Hesters (Belg.), 4. Havik (Niz.), 5. Tidball (Brit.), 6. Staniszewski (Pol.), … 12. Voneš (ČR).

Sprint:

Finále: Vigier (Fr.) – Carlin (Brit.) 2:0, o 3. místo: Helal (Fr.) – Turnbull (Brit.) 2:0, …Čechman, Bohuslávek (oba ČR) oba vyřazeni v osmifinále.

Ženy:

Bodovací závod:

1. Kopecky (Belg.) 85, 2. Zanardiová (It.) 53, 3. Berteauová (Fr.) 47, 4. Lethová (Dán.) 30, 5. Evansová (Brit.) 25, 6. Camposová (Port.) 20.     

FOTO Jan Brychta

Autor článku: Jaroslav Cícha