Dráha

Sprinter Bábek skončil v kerinu sedmý

Jedno z nejlepších umístění pro české barvy vybojoval v závěrečný den evropského dráhového šampionátu v Mnichově Tomáš Bábek. V keirinu vyhrál malé finále a obsadil sedmé místo. Matěj Bohuslávek ve stejné disciplíně byl třináctý, a devátou pozici vybojovala Veronika Jaborníková v keirinu. Neuspěla dvojice Daniel Babor a Denis Rugovac v madisonu, kterou rozhodčí ze závodu odvolali.

Bábek v první jízdě neuspěl, ale po vítězství v jedné z oprav postoupil do semifinále. V něm však skončil až pátý, a tak jel jen v jízdě o 7. – 12. místo. V ní si počínal suverénně a vyhrál ji, když celý závod odjel na vedoucí pozici.

Keirin vyhráli Sébastien Vigier z Francie a Němka Lea Sophie Friedrichová, v madisonu vystoupili na nejvyšší stupně Roger Kluge s Theo Reinhardtem z Německa a italské duo Silvia Zanardiová, Rachele Barbieriová.  Na šampionátu získalo medaili dvanáct zemí, česká republika vyšla bohužel tentokrát naprázdno. Nejspěšnější byli cyklisté Francie s patnácti medailemi.