Dráha

Sprint na VC FRAMAR vyhrál Ital Predomo

Úvodními závody byla v Praze na dráze na Třebešíně dnes zahájena Grand Prix FRAMAR, první podnik seriálu ŠKODA Cupu – Českého poháru a také podnik kategorie UCI C1. Vítězem závodu sprinterů se stal italský jezdec Mattia Predomo, který ve finále ve dvou jízdách zdolal Litevce Vasiljuse Lendela, třetí skončil český reprezentant Martin Čechman z Dukly Brno.

Hned dvakrát vystoupil na nejvyšší stupeň polský jezdec Filip Prokopyszyn jezdící za TUFO Pardus Prostějov, když nejlepší byl ve scratchi a bodovacím závodu. Nejlepší z českých jezdců byl ve scratchi sedmý Štěpán Široký (Favorit Brno), v bodovacím závodu jeho oddílový kolega Adam Křenek, který byl klasifikován na čtrnácté pozici.

Keirin žen se stal kořistí Miriam Veceové z Itálie, Natálie Mikšaníková (Dukla Brno) skončila šestá a omnium opanoval Australanka Georgia Bakerová se 144 body, stříbrná skončila Petra Ševčíková z Dukla Praha se 123 body.

Sprint:

Finále: Predomo (It.) – Lendel (Lit.) 2:0, o 3. místo: Čechman (Dukla Brno) – Sarnecki (Pol.) 2:0.