Sparťan Habermann vyhrál i druhý díl Penco Cupu

Po vítězství v premiérovém závodu seriálu Penco Cup, zvítězil i ve druhém dílu, na okruhu v Plzni Richard Haberemann ze Sparty Praha. Při pětadevadesáti startujících a silné konkurenci v kategorii elite a juniorů se rozhodovalo až v samotném závěru závodu.

Kompletní Dukla Praha měla své silné zástupce v kategorii juniorů. Ti startovali s náskokem 30 vteřin před kategorií elite a Milan Kadlec s Jakubem Kubou získali bodový náskok, který po dojetí elitou začal stahovat Habermann a průběžně se dostal do čela závodu.

Rutinér Martin Boubal (Hello CTW) útočil a získal několik bodovaných průjezdů pro sebe z úniků a dotáhl se na čelo. V závěru odskočil za pomoci týmu Sparty ještě Habermann s Josefem Hladíkem (Brilon Racing Team) a sebrali poslední dělení bodů. Za vítězem Habermannnem skončili Boubal a Petr Fiala (Dukla Praha). Juniory ovládl Kadlec, v celkovém hodnocení druhý za Habermannem.

1. Habermann (AC Sparta Praha) 25, 2. Boubal (Hello CTW) 16, 3. Fiala (Dukla Praha) 12, 4. Hladík (Brilon Racing Team) 12, 5. Fiala (ČEZ Cyklo Teamn Tábor) 9, 6. Ligtenberg (AC Sparta Praha) 9.

1. Kadlec 17, 2. Kuba (oba Dukla Praha) 13, 3. Církva (Romana Kreuziger Cycling Accademy) 7.