SP v cyklokrosu- první letošní výhra van Aerta, šestá van Empelové

Devátý závod cyklokrosového seriálu Světového poháru se jel dnes poprvé v historii v Irsku, na okruhu Dublinu zvítězili Fem van Empelová z Nizozemí a belgický jezdec Wout van Aert. Van Empelová jasně vede i průběžné hodnocení seriálu, druhé místo Laurense Sweecka znamenalo jeho navýšení náskoku před druhým Eli Iserbytem, který skončil sedmý, na 13 bodů.

Na startu obou elitních kategorií byl rekordně nízký počet startujících – jelo pouze 39 mužů a třicet žen, ale v nich po devíti v obou závodech domácích jezdců, kteří byli víceméně do počtu. Z domácích mužů se do cíle podívali jen dva, v závodě žen jen jedna. Z Čechů tentokrát nestartoval nikdo.

Wout van Aert po druhém místě minulý týden již při absenci Mathieu van der Poela zvítězil, Sweecka zdolal o 14 vteřin, bronzový stupeň obsadil úřadující mistr světa Brit Thomas Pidcock.

Závod žen se změnil v bitvu dvou nejlepších současných závodnic Nizozemek Fem van Empelové a Puck Pietersové. Již šestý vítězný závod vybojovala van Empelová, ale svou soupeřku udolala až v závěrečných metrech a cílem projela s dvouvteřinovým náskokem, třetí, další Nizozemka, Denise Bestemaová již zaostala o 1:37. Zatím svůj životní výsledek vybojovala mladá lucemburská krosařka Marie Schreiberová, která skončila pátá.

1. van Aert (Niz.) 59:36, 2. L. Sweeck (Belg.) +14, 3. Pidcock (Brit.) +17, 4. van der Haar (Niz.) +19, 5. M. Vanthourenhoput +22, 6. Adams (oba Belg.) +33.

Pořadí po devíti závodech:

1. L. Sweeck 266, 2. Iserbyt (Belg.) 249, 3. M. Vanthourenhout 225, 4. van der Haar 205, 5. Vandeputte (Belg.) 148, 6. Adams 128, …14. Boroš 76, 43. Štybar 9, 52. Říman (všichni ČR) 4.

1. van Empelová 47:13, 2. Pietersová +2, 3. Betsemaová +1:37, 4. van der Heijdenová (všechny Niz.) +2:26, 5. Schreiberová (Luc.) +2:27, 6. Bakkerová (Niz.) +3:39.

1. van Empelová 330, 2. Pietersová 225, 3. Betsemaová 181, 4. van der Heijdenová 171, 5. van Anrooijová 159, 6. 6. Alvaradová (všechny Niz.) 152, …28. Zemanová 25, 59. Kopecky 7, 70. Hladíková 3, 76. Jeřábková (všechny ČR) 1.