MTB

Soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládl Author Team Stupno

Soutěž týmů ŠKODA Pražského MTB poháru ovládl Author Team Stupno

Mládežnický celek Author Team Stupno se stal celkovým vítězem ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023. Rozhodnul o tom finálový závod v Libuši – Písnici „O pohár Městské části Praha Libuš“. V letošním roce se týmové soutěže účastnil rekordní počet 46 celků z celé České republiky, včetně 4 klubů ze zahraniční.
Celorepublikově vyhlášená „líheň“ talentů, skromný ale vysoce úspěšný tým Author Team Stupno, v jehož řadách pod vedením trenéra Jaroslava Ryby vyrůstal i mistr světa a Evropy a trojnásobný olympionik Ondřej Cink, se stal vítězem soutěže týmů ŠKODA Pražského MTB poháru za rok 2023.
Soutěž týmů soutěže se každoročně těší z dramatu až do poslední chvíle a letošní ročník toto pravidlo jenom potvrdil. V každém kole seriálu se hodnotí nejlepší výsledky tří jezdců daného týmu v rozdílných kategoriích.
Do finálového závodu nastupoval s jednobodovým vedením početný pražský celek Rexonix následovaný kluby Cycling Academy Tábor a Author Team Stupno. Tentokrát ale závěrečný závod dokonale pozměnil celkové pořadí a znovu potvrdil, že se vyplatí závodit až do posledního metru.
Za vítězný Author Team Stupno se totiž, díky výbornému závěru překvapivě posunul Express CZ – Tufo Team Kolín v bodové shodě s Rexonix Racing Team. Favorizovanému celku Cycling Academy Tábor závěrečný závod nevyšel podle představ a v konečném součtu se propadnul až na šestou příčku.
Zástupci klubů na prvním až třetím místě v soutěži týmů budou pozváni na slavnostní večer ŠKODA Pražského MTB poháru, kde převezmou unikátní pohár s pražskou dlažební kostkou.
Termín slavnostního vyhlášení bude zveřejněný v nejbližších dnech. Sledujte www.prahamtb.cz.
FOPTO Pavel Křikava

Autor článku: Jaroslav Cícha