ČSC

Smutná zpráva pro mladé sportovce – Olympijské hry mládeže v Dakaru se posouvají až na rok 2026

Smutná zpráva pro mladé sportovce – Olympijské hry mládeže v Dakaru se posouvají až na rok 2026

Zdroj: olympic.cz

O čtyři roky se vzhledem k aktuální situaci posouvá konání letních Olympijských her mládeže, které měly proběhnout na podzim roku 2022 v senegalském Dakaru. Na odložení prvních olympijských soutěží na africkém území na rok 2026 se dohodl Mezinárodní olympijský výbor se senegalskou vládou. Posunutí her pro reprezentanty ve věku 15 až 18 let souvisí s dopady pandemie nemoci COVID-19, odložením olympijských her v Tokiu na rok 2021 a odložením řady dalších sportovních akcí na následující roky.

Pro sportovce je to velká škoda, protože se jedná o juniorskou soutěž, na které už šanci znovu nikdy nedostanou. To nás samozřejmě mrzí, protože Olympijské hry mládeže jsou zároveň skvělou příležitostí zažít atmosféru v českém týmu, poznat parťáky z jiných sportů, vyzkoušet všechny olympijské procedury, ale také se vzdělat v mnoha oblastech týkajících se sportu,“ řekl Martin Doktor, sportovní ředitel Českého olympijského výboru. „Na druhou stranu je odložení her v Dakaru pochopitelným vyústěním organizačních a dalších problémů souvisejících s posuny ostatních akcí a současným děním.“

V minulosti přivezli mladí čeští cyklisté z Olympijských her mládeže řadu výborných výsledků. Mezi nimi jmenujme zlatou medaili ze smíšené štafety vybojovanou českým týmem ve složení Barbora Průdková, Nikola Nosková, Jan Rajchart a Roman Lehký a zisk stříbrné medaile v soutěži dvojic žen Barborou Průdkovou a Nikolou Noskovou na Olympijských hrách mládeže v čínském Nanjingu.

Bohužel naše nastupující cyklistická generace velmi talentovaných mladých závodníků nebude mít možnost se v Dakaru za dva roky představit a bojovat o co nejlepší výsledky. Ale zrušení Olympijských her mládeže YOG Dakar 2022 je jen další obětí současné doby poznamenané koronavirovou pandemií.

Autor článku: csc-admin csc-admin