Škoda eCup 2021 pokračuje druhým závodem

Škoda eCup 2021 pokračuje druhým závodem

Ve čtvrtek 18. února bude pokračovat seriál virtuálních cyklistických závodů ŠKODA eCUP 2021 druhým závodem nazvaným Šumava. ŠKODA eCUP je ucelený seriál závodů, který je v historii Českého svazu cyklistiky prvním Českým pohárem v e-sportu a koná se na platformě ROUVY. Seriál bude zakončen oficiálním mistrovstvím ČR v e-cyklistice 2021 25. března.

A i tentokrát se na startu virtuálního měření sil sejde výborná konkurence. V pražském studiu tentokrát pojedou dvě ženy – medailistka z bikového světového juniorského šampionátu Aneta Novotná (Adastra Cycling Team) a Tereza Korvasová (Servetto – Makhymo – Beltrami TSA). “Tentokrát to bude asi více o ženské cyklistice,” vysvětluje reprezentační kouč Tomáš Konečný. Novotná skončila v prvním závodu šestá, Korvasová, dvojnásobná mistryně ČR v časovce, pojede poprvé. Chybět nebude vítězka prvního závodu seriálu Hanka Runtová (SportRaces cycling team), stejně jako druhá Karla Štrěpánová (Maloja Pushbikers MTB).

“Minule byla trať jednodušší, hodně po rovině a dalo se jet v háku. Šumava bude ale jiná. Hned po startu čeká na závodníky kopec sedm kilometrů dlouhý a ten jistě udělá velkou selekci. Bude to předzvěst třetího závodu, kdy na startující bude čekat Tournalet,” pokračuje Tomáš Konečný.

Mezi muži to s největší pravděpodobností bude souboj tria jezdců stáje Elkov Kasper. Nepojedou však dva nejlepší z prvního dílu Jakub Otruba a Dominik Neuman, tentokrát budou v rámci týmového soustředění ve španělském Calpe na startu Petr Kelemen (v úvodním závodu pátý), dále Michal Schlegel a Michael Kukrle.  “Předpokládám hlavně boj tohoto tria proti specialistovi na on-line závody Danielu Turkovi (Team Felbermayr – Simplon Wels). Ten minule poprvé prohrál a jistě to bude chtít napravit,“ řekl k závodu mužů Konečný.

Délka závodu Šumava je 35,12 km, jezdci při něm nastoupají 759 metrů a maximální stoupání má sklon 11 %.

Další závod ŠKODA eCUP 2021 – Tourmalet je na programu 4. března.

FOTO Dukla Praha

Autor článku: Jaroslav Cícha

Související

Recommended