Dráha

Ševčíková a sprinteři na ME šestí ve scratchi

V úvodní den evropského šampionátu na dráze v Mnichově vybojovala Petra Ševčíková šesté místo ve scratchi a trio Matěj Bohuslávek, Martin Čechman a Tomáš Bábek obsadilo stejnou příčku v týmovém sprintu. Jan Voneš byl v bodovacím závodu devátý.

Sprinteři zajeli kvalifikaci šestý čas 36,256, ale v souboji o postup do bojů o medaile jim stala v cestě silná Francie, která je porazila. Týmovému sprintu dominovali tradičně Nizozemci ve složení Jeffrey Hoogland, Roy van den Berg, Harrie Lavreysen, stíhací závod družstev ovládli jezdci Francie a ženy Německa.

V bodovacím závodu kraloval francouzský jezdec Benjamin Thomas, scratch ženy vyhrála Anita Ivonne Stenberová z Norska a týmová sprint žen Německo.

Stíhací závod družstev:

Finále: Francie (Denis, Tabellion, Thomas, Lafargue) 3:50,507 – Dánsko (Bévort, Hansen, Pedersen, Skivild) 3:51,692, o 3. místo: Británie (Britton, Wood, Tanfield, Emadi, Tidball)  3:54,373 – Německo 3:55,841.

Týmový sprint:

Finále: Nizozemí (Hoogland, van den Berg, Lavreysen) 34,639 – Francie (Vigier, Gillion, Helal, Landerneau) 35,516, o 3. místo: Británie (Fielding, Carlin, Turnbull) 35,173 – Polsko 35,850, …6. ČR (Bohuslávek, Čechman, Bábek)

Bodovací závod:

1. Thomas (Fr.) 135, 2. Ghys (Belg.) 123, 3. Hoppezak (Niz.) 113, 4. Kluge (Něm.) 104, 5. Donega (It.) 92. 6. Narciso (Port.) 89, …9. Voneš (ČR) 51.

Finále: Německo (Brennauerová, Kleinová, Brausseová, Krögerová) 4:10,872 – Itálie (Guazzinová, Paternosterová, Barbieriová, Fidanzaová) 4:11,571, o 3. místo: Francie (Borrasová, Berteauová, Copponiová, Fortinová) – Britálie – dojeta.

Finále: Německo (Hinzeová, Graboschová, Friedrichová) 38,061 – Nizozemí (Lamberinková, van der Wouwová, van der Peetová) 38,304, o 3. místo: Polsko (Karwacká, Sibiaková, Losová) 39,164 – Francie 39,341.