Rissvedsová vyhrála časovku v Havířově a vede Gracii

Jenny Rissvedsová se po druhém a třetím místě v předchozích etapách dočkala triumfu v individuální časovce na 13,5 kilometru v Havířově. Dominiku Wlodarczykovou, dosavadní vedoucí závodnici, porazil o 38 sekund a před odpolední etapou vede o 28 sekund.

Dopolední časovka pořádně zamíchala průběžným pořadím etapového závodu Gracia Orlová. Jenny Rissvedsová ze švédského národního týmu porazila Belgičanku Saru Van De Velovou (Fenix-Deceuninck) o pouhé 2 sekundy a třetí Rakušanku Leilu Gschwentnerovou (Maxx-Solar Rose) o 17 sekund.

Nejdůležitější však byl časový rozdíl mezi prvními třemi v celkovém pořadí. Vítězka první etapy a doposud vedoucí Polka Dominika Wlodarczyková (MAT Atom Dewelopment) zajela až desátý nejlepší čas a ztratila 38 sekund na úřadující mistryni Švédska v závodě s hromadným startem. Linda Zanettiová (UAE Development), vítězka královské 2. etapy, zaostala na 17. příčce o 49 sekund a propadla se z průběžné druhé příčky na čtvrté místo.

Po časovce se radují především Švédky, protože kromě Rissvedsové se dařilo i Emilii Fahlinové. Vítězka Gracie z roku 2018 obsadila páté místo s odstupem 19 sekund a v celkovém pořadí se posunula až na třetí místo, 33 sekund za vedoucí krajanku. Na Wlodarczykovou ztrácí jen 5 sekund.

Polka aspoň udržela bílý trikot pro vedoucí závodnici bodovací soutěže. Ale i zde se Rissvedsová přiblížila, na druhém místě má stejný počet bodů.

Kvasničková drží šestou příčku

Stejně jako loni zazářila talentovaná Eliška Kvasničková (Brilon). Dokonce zajela o jednu příčku lepší výsledek než v roce 2022. Kvasničková na sedmém místě ztratila 31 sekund a v průběžném pořadí poskočila o dvanáct příček výš. Na šestém místě ztrácí 1:07, stejně jako pátá Němka Karoline Goldschmidtová (Stuttgart).

Odpolední etapa prověří taktiku a šikovnost závodnic

Účastnice Gracie si neodpočinou ani odpoledne, protože už v 15:30 začíná 4. etapa se startem v Dětmarovicích a cílem v Orlové. Na cyklistky je připraveno pět okruhů dlouhých 11,7 kilometru. S desetikilometrovým nájezdem na okruh celá etapa měří jen 68,5 kilometru, takže závodní nasazení bude nepochybně vysoké už od startu.

Očekáváme agresivní taktiku od polského týmu MAT Atom Deweloper. Loni se jim v dojezdu do krátkého kopce podařilo obsadit první dvě příčky. Wlodarczyková byla před rokem druhá, klasikářský závěr etapy jí tedy nepochybně vyhovuje. Navíc potřebuje stáhnout téměř půl minuty ztráty na Rissvedsovou a ubránit se před dotírající Fahlinovou.

Autor článku: Admin