ČSC

Řepa a Kvasničková mistry republiky v e-cyklistice

Vojtěch Řepa ze španělského týmu Equipo Kern Pharma a Eliška Kvasničková (SportRaces) se stali mistry republiky ve virtuální cyklistice na trenažerech na platformě Rouvy. Tituly v elitních kategoriích ŠKODA eMČR 2022 vybojovali ve společném závodě v Showroomu AUTO OPAT v Nupakách u Prahy. Juniorským mistrem republiky se stal Milan Kadlec z Dukly Praha.

Druhý ročník domácího šampionátu v e-cyklistice se uskutečnil na části trasy klasiky Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš, jejíž reálný 45. ročník čeká na cyklisty už tuto neděli. Při boji na trenažerech čekal na závodníky úsek dlouhý 36,5 km.

Řepa, který ve Velké Bíteši žije a start závodu je 200 m od jeho domu, využil znalost „domácího“ prostředí i ve virtuálním závodě. „V den závodu jsem si byl projet trasu i v reálu a myslím, že mi to pomohlo. Znám tam skoro každé místo a jsem rád, že jsem dokázal vyhrát,“ řekl novopečený mistr republiky, jenž hned o 6 minut vylepšil traťový rekord na aplikaci Rouvy.

Loňský šampión Daniel Turek, který hájí barvy rakouské stáje Felbermayr Simplon Wels, skončil tentokrát druhý. „Vojta z nás byl v rozhodujícím stoupání nejsilnější a po zásluze vyhrál. Já se snažil, abych urval ve spurtu aspoň druhé místo. Bylo to hodně o zkušenostech a správném načasování a vyšlo mi to dobře,“ přiznal Turek.

„Vojta Řepa nám ujel v kopci, neměli jsme na něj. Ve spurtu jsem bohužel trošku chyboval, protože jsem začal později. Ale jinak to bylo fajn a už se těším na reálnou Bíteš,“ uvedl bronzový Filip Řeha z domácí stáje Elkov Kasper.

Suverénním způsobem si dojela pro titul v ženské kategorii Eliška Kvasničková, které virtuální závody očividně svědčí. V letošním seriálu Visegrad 4 e-CUP skončila celkově druhá a v mistrovském závodě soupeřky doslova deklasovala. Hned ve stoupání z Bíteše se osamostatnila na čele a svůj náskok do cíle neustále zvyšovala.

Výsledky ŠKODA eMČR 2022 (36,5 km)

Muži – Elite: 1. Řepa (Equipo Kern Pharma) 51:00 min., 2. Turek (Felbermayr Simplon Wels) -17 s, 3. Řeha (Elkov Kasper) -18, 4. Skála (Rouvy Specialized) -3:07, 5. Obdržálek (Elkov Kasper) -3:43.

Junioři: 1. Kadlec (Dukla Praha) 53:22 min., Kobr (Roman Kreuziger Cycling Academy) -1:22

Ženy: 1. Kvasničková (SportRaces) 57:58, 2. Slaníková (Roman Kreuziger Cycling Academy) -2:55, 3. Srnská (Dukla Praha) -3:35

Autor článku: Admin