Gravel

Rauchfuss má po bikovém titulu i zlato z gravelu

Druhý mistrovský titul vybojoval po týdnu Marek Rauchfuss z celku Česká spořitelna Accolade. Po zlatu na šampionátu bikerů zvítězil i na druhém mistrovství republiky v mladé disciplíně gravel. V Hlinsku na promočené 75 km dlouhé trati s převýšením kolem 1000 metrů spolu s ním na stupně vítězů šli Jan Zatloukal a (Nutrend Specialized Racing) a Matyáš Fiala (ČEZ Cyklo Team Tábor).

V ženách zvítězila Kateřina Hladíková (Brilon Racing Team). V kategorii juniorek vyhrála Eliška Hanáková (Hanák Sisters Cycling Academy) a v juniorech triumfoval Václav Ježek (Brilon Racing Team).

Rauchfuss se od startu pohyboval v čelní skupině a pozičně vše kontroloval. Dojezd v Hlinsku seděl spíše specialistům na cyklokros a velký pozor si musel dávat na mladé jezdce Zatloukala a Fialu. Asi 15 km před cílem zaútočil a dojel s velice slušným náskokem pro titul šampióna.

Výsledky:

1.Rauchfuss (Česká spořitelna Accolade) 2:22:56, 2. Zatloukal (Nutrend Specialized Racing) +1:50, 3. Fiala +2:07, 4. Bakus (oba ČEZ Cyklo Team Tábor) +4:42, 5. Šulc (Mondraker Racing Team) +5:59.

Ženy:

1.Hladíková (Brilon Racing Team) 3:03:20, 2. Voráčová (Force KCK Zlín) +2:55, 3. Herren (Kome Klub Kraslice) +52:47.
Junioř:i

1.,Ježek (Brilon Racing Team) 2:24:06, 2. Vašut (Bike Pro Racing) +5:56, 3. Hojka (Express CZ Tufo Team Kolín) +7:00.
Juniorky

1.E. Hanáková (Hanák Sisters Cycling Academy) 2:48:18, 2. Douděrová (Jaroslav Kulhavý Cycling Team) +9:19, 3. A. Hanáková (Hanák Sisters Cycling Academy) +15:02.