Puzrla oslaví pětasedmdesátiny

Puzrla oslaví pětasedmdesátiny

Významného životního jubilea se dožije v neděli 18. dubna Milan Puzrla. Rodák z Lanžhota na jižní Moravě oslaví své pětasedmdesáté narozeniny. K cyklistice přišel jako většina příslušníků jeho generace. Hrál fotbal a hokej a na kole jezdil jen jako většina kluků. Až v Lokomotivě Bratislava ho kamarádi přemluvili, aby to zkusil s cyklistikou. Bránil se, myslel, že je moc velký.

Ale v roce 1964 bojovali v Praze o přebornické tituly dorostenci a v bratislavském týmu pro stíhačku se jeden člen roznemohl. Trenéři zavolali Puzrlovi, ten přijel vlakem, Ivan Kučírek mu půjčil kolo a Milan pomohl bratislavskému týmu k bronzové medaili.

Dvanáct let reprezentoval, byl čtrnáctkrát mistrem republiky ve stíhačce jednotlivců, družstev a dvojic a také v silniční časovce týmů. K tomu získal devět stříbrných a čtyři bronzové medaile.

Prosadil se i na mezinárodním poli. Ve stíhacím závodě družstev vybojoval bronz na MS v San Sebastianu 1965 a o pět let později s Mainušem, Matouškem a Řezáčem v Leicesteru stříbro v časovce družstev na 100 km. Po skončení aktivní dráhy Milan Puzrla působil jako trenér.

Autor článku: Jaroslav Cícha

Související

Recommended