První etapu Sazka Tour vyhrál Belgičan Herregodts, Kukrle třetí

Michael Kukrle, jezdec nejlepší české stáje Elkov Kasper, skončil třetí v úvodní etapě prestižního cyklistického závodu SAZKA Tour. Úvodní etapa se dnes jela z Uničova do Prostějova a měřila 175 kilometrů. Kukrle byl členem pětičlenné skupiny, která těsně dotáhla únik až do cílové rovinky kde se rozhodovalo ve spurtu. V něm měl nejvíce sil Belgičan Rune Herregodts před svým krajanem Johanem Meensem.

Kukrle, účastník olympijských her v Tokiu, byl součástí skupiny, jež odjela krátce po startu a vytvořila si náskok, který v jeden moment dosáhl až tři a půl minuty a trochu nečekaně udržela až do cíle. „Věděl jsem, že to bude těžké, bylo to nahoru dolů, ale chtěl jsem to zkusit a vyhrát etapu, i když jsem si myslel, že to nemá moc šancí na úspěch,“ hodnotil Kukrle. „A když už to dojelo do cíle, tak se mi to vyhrát nepovedlo, takže nejsem úplně spokojený, jak to dopadlo,“ říkal v cíli Kukrle.

Ve skupině byl i druhý český jezdec  Jan Kašpar (ATT Investments), který cílovou páskou projel čtvrtý a prohrál s Kukrlem velmi těsně. Do desítky se vešel na osmém místě ještě mladý sprinter Pavel Bittner (Development Team DSM). „Zítra se to změní, dnešní náskok nebude hrát roli,“ předpokládá Kukrle, který podobně ujel pelotonu i na olympijských hrách v Tokiu. „Dneska to ale bylo takové bolavé, byl jsem před měsícem nemocný, ještě nemám ideální formu. Pojedeme zítra na Honzu Bártu s Kubou Otrubou a uvidíme, jak to půjde,“ plánoval.

Druhá etapa startuje v pátek v Olomouci na Horním náměstí a bude mít konec na známém beskydském místě Pustevny, kam cyklisté vyjedou v jejím průběhu dokonce dvakrát. Celkem je bude čekat 189,3 kilometrů s převýšením téměř 3000 metrů. Dá se očekávat, že pořadí se podstatně změní.

1. etapa (175 km):

1. Herregodts 4:24:00, 2. Meens (oba Belg.), 3. Kukrle (Elkov Kasper), 4. Kašpar (ATT Investments) všichni stejný čas, 5. Tartlon (Něm.) +3, 6. Fortin (It.), …8. Bittner (Development Team DSM), 14. T. Kopecký (Tomas Abloc CT), 19. T. Bárta, 27. Petruš (oba ATT Investments), 28. Neuman, 34. J. Bárta, 38. Řeha (všichni Elkov Kasper), 46. Heming (Něm./ATT Investments), 47. Štoček (SR/ATT Investments) všichni +23.