První Český pohár ve sjezdu na Bílé ovládla Košárková a Baránek

O uplynulém víkendu proběhl za ideálního jarního počasí 1. závod Top on Trail Českého poháru horských kol ve sjezdu ve ski areálu Bílá v Beskydech.

Do závodu se přihlásilo úctyhodných 230 závodníků ze čtyř zemí. Trať dlouhá 1,4 kilometru s převýšením 250 metrů prověřila jezdce především v první prudké sekci a následně ve druhé polovině trati na kořenech. V nedělním závodě byl povrch tratě téměř ideální k dosahování vysokých rychlostí. Závodilo se v devíti kategoriích a výsledky jsou k dispozici na odkazu http://www.casomeric.cz/enduroonline/index.php?zavod=3564.

V hlavní kategorii mužů zvítězil slovenský závodník Rastislav Baránek z Kellys Factory team před týmovým kolegou Antonínem Králem a Vladimírem Srněnským z Planet bikes racing team.

Ženskou kategorii ovládla Sabina Košárková z Kellys Factory team před Karolínou Kadlecovou z X-Ride Team Racing Lešná. Za zmínku stojí i vítězství juniora Ondřeje Kolečíka z Kellys Factory týmu a druhé místo Kryštofa Húště z Planet bikes racing teamu, kteří skončili v absolutní klasifikaci na 3. a 6. místě.

Autor: Milan Suchomel

Autor článku: Admin