Reprezentace

Projekt „Trénuj s repre!“ pokračuje

Projekt „Trénuj s repre!“ pokračuje

Už tři týdny osvěžuje koronavirové ovzduší sportovní veřejnosti vzdělávací a zároveň zábavný projekt Českého svazu cyklistiky a Cycling University „Trénuj s repre!“, který přináší nahlédnutí do každodenního tréninkového úsilí nejlepších českých cyklistů.

Svá videa už prezentovaly reprezentace horských kol, dráhy i silnice. Kromě rutinního, každodenního know-how cyklistického tréninku se můžete i pobavit díky tvůrčí kreativitě každého jezdce, se kterou natočil své video. A samozřejmostí je i možnost otestovat si svou výkonnost a schopnosti s předvedenými výkony nejlepších cyklistů světa. Můžete se například pokusit o opakované deseti minutové intervaly v rozmezí 410 – 430 wattů jako Jaroslav Kulhavý, nebo vyzkoušet, jakou máte maximální sílu a porovnat se s Pavlem Kelemenem, který dokázal vyvinout na svém trenažeru 2078 wattů. Případně přijměte výzvu Tomáše Bábka a změřte si kadenci. Laťka je ale hodně vysoko, Tomáš dokázal roztočit své super rychlé nohy do neuvěřitelných 240 otáček!

Od pondělí 13. dubna nastává zásadní změna scénáře projektu „Trénuj s repre!“ Reprezentanti disciplín BMX a cyklokrosu budou každý den provázet cyklistickou komunitu výukovými lekcemi vedoucími ke zvládnutí a zlepšení cyklistických dovedností. Reprezentační trenéři Lukáš Tamme (BMX) a Petr Dlask (cyklokros) nominovali do svých „video týmů“ každý sedm jezdců napříč všemi věkovými kategoriemi, kteří vysvětlí a ukáží jednotlivé prvky cyklistické abecedy a pomohou s jejich zvládnutím a správným provedením.

“Rozhodli jsme se využít technických dovedností jezdců BMX a cyklokrosu a každý den předvedeme některou ze základních cyklistických dovedností. A podobně jako tomu je nyní se školní výukou, tak i vy dostanete domácí úkol. Zkuste zvládnout předvedený prvek až do dokonalosti,” přibližuje scénář na dalších 14 dní trenér Viktor Zapletal a dodává: “Našim záměrem je oslovit všechny věkové a výkonnostní kategorie jezdců a doporučuji všem, kteří se chtějí na kole zlepšit a pobavit, jezděte příštích 14 dní s repre!”.    

Program „Trénuj s repre!“ od 13. do 26. dubna 2020:

BMX:

po) nácvik stání na kole na místě, start

út) přejezd terénních vln, roleta, jízda po zadním kole

st)  pumptrack

čt) bunny hop

pá) skok přes lavici

so) dvojskok

ne) prosekce a velké skoky  

CYKLOKROS:

po) trénink cyklokrosaře obecně v tuto roční dobu + popis jak se trénink mění v létě a na podzim

út) trénink cyklokrosaře v závodním období – ukázky, technika seskočení a naskočení na kolo

st)  technika výběhu, vysvětlení jízdy v bahně a v písku, trénink startu

čt) technika jízdy v zatáčkách ve vysoké rychlosti, závodní akcelerace

pá) přeskok překážky, přeskok dvojpřekážky

so) přeběhnutí překážky, naskakování na kolo v rychlosti, výměna kola v depu

ne) prudké sjezdy a prudké výjezdy, schody, naskočení na kolo

Tak co, pojedete to s námi? Trénujte s repre!

Předešlá videa projektu Trénuj s repre:

MTB:

DRÁHA:

SILNICE:

Autor článku: Admin

Související

Recommended