MTB

Pražský MTB pohár čeká unikát – dvojzávod na Zličíně

Pražský MTB pohár čeká unikát – dvojzávod na Zličíně

Škoda Pražský MTB pohár bude v sobotu 30. dubna a v neděli 1. května pokračovat v pořadí třetím a čtvrtým závodem na Zličíně, který představuje bikový unikát. Závody jsou vypsány jako “Velká cena Café Calabrone” a závod “O pohár starostky MČ Praha Zličín”.

Z pohledu bikerů se jedná o ojedinělý závod. Místní trať je totiž záměrně postavená tak, aby byla plnohodnotně průjezdná v obou směrech. To znamená, že závodníci pojedou v sobotu v tradičním směru okruhu a nedělní závod pak absolvují v protisměru. Jde o zajímavou záležitost, protože obě tratě jsou z pohledu závodníka zcela rozdílné.

Víkendový termín Pražského MTB poháru představuje z pohledu závodního kalendáře jezdců důležité datum, na které budou navazovat další významné závody. Pro jezdce dospělých kategorií může být Zličín bojem o pohárové body nebo ´jen´ důležitým a kvalitním tréninkem na blížící se závodní program. V případě mladších kategorií půjde o plnohodnotnou pohárovou bitvu, která může zásadním způsobem ovlivnit celkové pořadí poháru. Pražský MTB pohár postupně získává ohlas u našich zahraničních sousedů a například na Zličín už je přihlášeno téměř 30 jezdců v dětských, žákovských a mládežnických kategoriích ze zahraničí a srovnání naší cyklistické mládeže se zahraniční konkurencí bude jistě zajímavé.

Trať na Zličíně, kterou má v péči tým Calabrone vedený Martinem Jaroušem se celoročně udržuje a stále inovuje. I pro letošní ročník je nachystáno několik změn. „Přes zimu jsme vybudovali nové úseky, které budou součástí víkendového závodu a troufám si tvrdit, že trať na Zličíně je na pohár připravená asi nejlépe v celé své závodní historii,“ říká Martin Jarouš, spoluzakladatel myšlenky Pražského MTB poháru.

Trénink na trati se uskuteční v pátek  od 15:00 hodin.

Online přihlášky ke 3. a 4. kolu Pražského MTB poháru ZDE: http://prahamtb.cz/?page_id=18

Propozice, rozpis závodu a časový plán ZDE: http://prahamtb.cz/?page_id=12

Autor článku: Jaroslav Cícha